18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prognoza IMGW

Chmury, burze, mróz w majówkę. Pogoda oszaleje!

28.04.2021  17:37
Pogoda na majówkę to... rozczarowanie roku?
Pogoda na majówkę to... rozczarowanie roku? Fot: Tatyana Soares/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na nadchodzący długi weekend. Majówka rozczaruje Polaków - z grilla nici, będzie szaro, buro a miejscami nawet mroźnie.

Pożegnajmy raz na zawsze nadzieje na piękny majowy weekend. W tym roku nie tylko ciągle przebywać będziemy w izolacji, z zamkniętymi wszelkimi branżami, ale też spowiją nas chmury. Pogoda w majówkę nikogo nie rozpieści, no, chyba że ktoś lubuje się w ulewach szalonych i skokach temperatur.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, trzy dni majowego weekendu to trzy dni ciągłych zmian, chmur i opadów. Liczycie na słońce? Może pojawi się na chwilę na niebie, w ciągu dnia w... poniedziałek. Ale to by było na tyle.

Pogoda na majówkę. Prognoza IMGW

Kiedy zaczyna się weekend? Oczywiście w piątek! Gdy już zakończymy swoje dyżury w pracy, możemy rozpoczynać wypoczynek. I uwaga - noc z piątku na sobotę może nas nieźle zaskoczyć. Jak podaje IMGW, na północnym wschodzie wystąpić mogą przymrozki do -2 stopni Celsjusza! W ciągu dnia (dni) będzie na szczęście cieplej, choć nie każdy znajdzie powody do zachwytu.

W sobotę IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane i duże dla całego kraju, miejscami na chwilę wyjrzeć może słońce. Co ważne, w sobotę padać będzie niewiele - w większości kraju chmury nie wyplują z siebie deszczu. Mokro ma być jedynie na południu Polski. Temperatury w ciągu dnia utrzymają się w granicach 10-17 stopni Celsjusza.

Niedziela przyniesie już deszcz dla całego kraju i ciągłe zachmurzenie. Na południu i wschodzie Polski prognozowane są burze z porywami wiatru do 60 km/h. Temperatury w niedzielę od 8 do 14 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, po nawet 15-21 na południowym wschodzie.

Cała nadzieja w poniedziałku? Trzeci maja będzie to dzień wolny od pracy, jednak od złej pogody nie odpoczniemy. Zrobi się nieco chłodniej - od 8 do 16 stopni Celsjusza, będzie za to mniej padać - prognozowane są deszcze przelotne - głównie na  północy i północnym wschodzie. Możliwe są za to przejaśnienia zwłaszcza na południu kraju.

Czytaj także
Przeczytaj więcej