Złe wieści

Chmury grozy. Niedziela da nam popalić słabą pogodą

23.02.2020  10:51
Chmury grozy. Niedziela da nam popalić słabą pogodą
Chmury grozy. Niedziela da nam popalić słabą pogodą Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pogoda nie będzie dziś dla nas szczególnie łaskawa. Chmury, chłód i brak słońca - to czeka nas niechybnie. Gdzie podziała się niedawna, atmosferyczna wiosna? 

Dzisiejsza pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Właściwie cały kraj obejmie duże zachmurzenie, a to doda aurze sporej dozy depresyjności. Zza chmur nie dojrzymy dziś promieni słonecznych, które skutecznie przypomniałyby nam o nadchodzącej wiośnie. 

Chmury grozy, słaba pogoda

Dodatkowo temperatura nie będzie specjalnie wysoka. Najchłodniejszy dzień będzie dla mieszkańców województwa pomorskiego, gdzie termometry pokażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Jedynie jeden stopień więcej będzie w Białymstoku, Olsztynie, Toruniu i Bydgoszczy.

6 stopni Celsjusza spodziewać możemy się w województwie mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i dolnośląskim. Najwyższa temperatura będzie za to w Krakowie i Katowicach - tam termometry pokażą nawet 8 stopni Celsjusza.

Poza dużym zachmurzeniem, w całej Polsce pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Natomiast bardzo silny wiatr może powodować w Tatrach i Sudetach zawieje czy zamiecie śnieżne - ostrzega przed tym IMGW. 

W górach oraz na Podlasiu możliwe są też opady samego śniegu. Mamy nadzieję, ze pogoda nie wytrąci Was z wewnętrznej równowagi i nie sprawi, że ten dzień będzie wyjątkowo ciężki i nieprzyjemny. 

Przeczytaj więcej
Komentarze