18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zima już tu jest

Chwyci mróz, sypnie śniegiem. Otwiera się przed nami lodowe piekło

23.11.2019  11:05
Chwyci mróz, sypnie śniegiem. Otwiera się przed nami lodowe piekło
Chwyci mróz, sypnie śniegiem. Otwiera się przed nami lodowe piekło Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Mróz, śnieg i nieprzyjemny wiatr. To szykuje dla nas pogoda weekendowa. Jeśli nie lubicie zimy... będziecie zdecydowanie rozczarowani. 

Mróz, śnieg i... nie ma co, najprawdziwsza zima już tu jest i wszystko wskazuje na to, że zagości na stałe. Przypominamy, że najprawdopodobniej czeka nas najzimniejsza pora roku trzydziestolecia.

Zima już tu jest. Uważajcie na drogach!

Już w sobotę na wschodzie pojawią się opady deszczu, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu - deszczu ze śniegiem. Co ciekawe, Polska będzie łączyć w sobie ogromne sprzeczności. Miejscami będzie już totalnie zimowo, ale znajdą się też regiony, w których termometry pokażą więcej niż 10 stopni Celsjusza.

Ostrzegamy jednak, że opady mogą zamarzać i prowadzić do powstania niebezpiecznej gołoledzi. Na drogach będzie więc zdecydowanie niebezpiecznie, o czym powinni pamiętać zwłaszcza kierowcy.

Temperatura wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do nawet 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje również umiarkowany lecz mimo wszystko dość silny wiatr, który w porywach na wschodzie osiągnie do 60 kilometrów na godzinę.

Teoretycznie niedziela powinna okazać się pogodniejsza, ale nie ma co do tego pewności. W końcu kiedy zewsząd otaczają nas arktyczne wiry - niczego nie możemy być pewni. 

Przeczytaj więcej
Komentarze