18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ulewy, wichury i powodzie

Cyklon Gabrielle nadciąga. Zmieni się w huragan, będzie niebezpiecznie

08.09.2019  14:31
Cyklon Gabrielle nadciąga. Zmieni się w huragan, będzie niebezpiecznie
Cyklon Gabrielle nadciąga. Zmieni się w huragan, będzie niebezpiecznie Fot: Shutterstock

Nad Europę nadciąga cyklon Gabrielle, którego skutki w najbliższym tygodniu odczują także Polacy. Co gorsza, sztorm może przerodzić się w huragan.

Tropikalny cyklon Gabrielle nadciąga znad Atlantyku i coraz niebezpieczniej zbliża się do Europy. Stosunkowo niegroźny dziś sztorm, już zagraża staremu kontynentowi wichurami i ulewami, a może być jeszcze gorzej. Synoptycy są pełni obaw - Gabrielle może przerodzić się w huragan.

Najwięcej szkód Gabrielle przynieść ma Wyspom Brytyjskim. Dotrze do nich już we wtorek lub środę. Wraz z nim przybędą nawałnice, których konsekwencją mogą być powodzie - ostrzega severe.weather.eu.

Gabrielle + Dorian = kłopoty

Skąd obawy, że Gabrielle zamieni się w huragan? W ciągu kilku najbliższych dni, nad Skandynawią, zetknie się ze słabnącym już na szczęście huraganem Dorian. Gdy tak się stanie, żywioł może przynieść wiatr nawet do 150 km/h.

Skutki Gabrielle odczują też Polacy. Pod koniec tygodnia połączone ze sobą Dorian i Gabrielle przyniosą do Polski ulewne deszcze, wichury i spore skoki temperatur - informują synoptycy z twojapogoda.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze