18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej uważajcie!

DEMONICZNA POGODA W POLSCE! Niebezpieczne burze z gradem

08.06.2022  15:24
Burzowy czerwiec w kraju
Burzowy czerwiec w kraju Fot: Marc Rossmann/Shutterstock

Wzrost temperatury, niskie ciśnienie atmosferyczne i duża wilgotność powietrza w najbliższych dniach stworzą mieszankę wybuchową. IMGW ostrzega przed burzami z gradem w centrum oraz na południu naszego kraju. Ekstremalnym zjawiskom pogodowym towarzyszyć będzie silny wiatr w porywach do 70 km/h.

IMGW ostrzega przed "burzami, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Ulewom może towarzyszyć grad.

Środowy alert synoptyków obowiązuje w pasie od województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, aż po północne krańce Małopolski. Największa aktywność burz przewidziana jest rano, a także po południu i w nocy.

Atak lata w czerwcu

W środę ciśnienie w centrum Polski wyniesie 997 hPa. Zachmurzenie będzie umiarkowane, jednak na wschodzie i północnym zachodzie może przechodzić w duże, z opadami deszczu oraz burzami. Termometry pokażę od 22 do 25 st. Celsjusza. Kilka stopni chłodniej będzie nad morzem i w rejonach podgórskich.

Najbliższe dni będą również burzowe, a także bardzo ciepłe, miejscami wręcz upalne. W weekend temperatura na wschodzie kraju podskoczy nawet do 28 stopni Celsjusza. Kilkustopniowe ochłodzenie nadejdzie dopiero na początku przyszłego tygodnia. Według prognoz długoterminowych w czerwcu nie zabraknie nam słońca, ciepła, ale też opadów.