18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Już wkrótce!

DEMONICZNE UPAŁY W POLSCE! Nadciąga zmiana pogody

30.05.2022  10:19
Atak upałów w Polsce
Atak upałów w Polsce Fot: Ed Connor/Shutterstock

Szara, bura i ponura pogoda wkrótce całkowicie się zmieni! Synoptycy przewidują, że czerwiec przywita nas słońcem i wyższymi temperaturami. Wkrótce pojawią się też pierwsze upały.

Pogoda w maju była zmienna. Ciepłe i słoneczne dni, przeplatały się z tymi chłodnymi i pochmurnymi. Mało było natomiast deszczu, który pojawił się dopiero kilka dni temu. Według najnowszych prognoz początek czerwca przyniesie nam wielkie zmiany.

Nad krajem mogą zdarzać się czasami spore kontrasty między cieplejszymi południowymi i południowo wschodnimi dzielnicami kraju a chłodniejszymi północnymi szczególnie w strefie wybrzeża. Będzie mieć na to wpływ nie tylko zasięg napływającego powietrza, ale także miejscami występujące przelotne opady deszczu i burze - informuje portal dobrapogoda24.pl.

Wysokie temperatury już teraz nawiedziły południową Europę. W Grecji, Cyprze czy we Włoszech termometry wskazują nawet 40 stopni Celsjusza! Ta wręcz tropikalna pogoda powoli będzie przesuwała się na północ Starego Kontynentu i częściowo odwiedzi również Polskę.

Gorący czerwiec w Polsce

Synoptycy przewidują, że w czerwcu najwyższe temperatury odczujemy na południu kraju. Tam przewidywane są nawet krótkie ataki upałów. Nieco chłodniej będzie na północy.

Letnie temperatury poczujemy okresami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, gdy na termometrach zanotujemy maksymalnie do 25-29 st. C., a lokalnie może się zdarzyć również upał do około 30-31 st. C., aczkolwiek tak jak uprzedzaliśmy wcześniej, nie będzie to jeszcze prawdziwa wielodniowa fala upałów - dodaje serwis dobrapogda.pl.

Synoptycy podkreślają, że będą to tylko kilkudniowe ocieplenia, a typowo letnie okresy będą przeplatały się jeszcze z deszczowymi, burzowymi i znacznie chłodniejszymi