18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zgniecie nas rosyjski wyż

Do Polski nadciąga arktyczne zimno. Zmrozi nas wyjątkowo srogo

19.11.2019  19:41
Do Polski nadciąga arktyczne zimno. Zmrozi nas wyjątkowo srogo
Do Polski nadciąga arktyczne zimno. Zmrozi nas wyjątkowo srogo Fot: EAST NEWS

Pogoda będzie się coraz bardziej zmieniać na zimową. Aktualnie do Polski nadciąga arktyczne zimno znad Rosji. Temperatura znacznie spadnie. 

Pogoda była dla nas w ostatnim czasie wyjątkowo łaskawa. Mimo tego iż mamy już końcówkę listopada, to wciąż cieszymy się całkiem wysokimi temperaturami. Nadchodzi jednak koniec takiego stanu rzeczy.

Arktyczny chłód zbliża się do Polski

Do Polski płynie arktyczne powietrze znad Rosji. Od kilku dni nad Europą zachodnią i południową znajdowały się niże, które sprawiały, że do Polski napływało ciepłe powietrze z południa. Teraz jednak schedę po niżach przejmie dominujący, rosyjski wyż.

Zrobi się o wiele zimniej. Temperatura, którą będziemy mogli odczuć i ujrzeć na termometrach, oscylować będzie w okolicach 0 stopni Celsjusza. Pod koniec tygodnia, spadnie ona nawet poniżej tej wartości.

Zewsząd docierają do nas informację o atakach zimy - najwyraźniej i nam w końcu coś podobnego przypadnie w udziale. Mamy nadzieję, że jesteście do tego psychicznie gotowi. 

Powieje w środę

Choć na termometrach w środę zobaczymy jeszcze nawet do 12-13 stopni Celsjusza na Południu kraju, około 10 w pasie centralnym i 8-9 na północy, dzień nie będzie należał do szczególnie przyjemnych. Wszystko przez liczne chmury, poranne mgły i porywisty wiatr, który w ciągu dnia wiać może nawet do 50 km/h, a w Sudetach aż do 70 km/h.

Przeczytaj więcej
Komentarze