hu hu ha

To już zimokalipsa? Nadciąga zmiana pogody i 20 cm śniegu

08.11.2019  13:31
To już zimokalipsa? Nadciąga zmiana pogody i 20 cm śniegu
To już zimokalipsa? Nadciąga zmiana pogody i 20 cm śniegu Fot: Shutterstock

Do Polski nadciąga bardzo nieprzyjemna zmiana pogody. Już w sobotę może dość silnie wiać, w niedzielę zrobi się zimno, część Polski zaatakują ulewy, a - dla kontrastu - miejscami spadnie nawet 20 cm śniegu.

Hu hu ha, zima zła, ale jeszcze nie teraz. A jednak, najzimniejsza pora roku nadchodzi wielkimi krokami i już za chwileczkę pojawi się w Polsce. Jej przedsmak dostaniemy już w najbliższy, długi weekend.

W tym roku zimno ma być wyjątkowo mocno - synoptycy prognozują nam zimę trzydziestolecia. Zanim jednak ona nastąpi, czeka nas pierwsze poważne ochłodzenie i opady śniegu.

Zimny weekend

Pogoda szaleć zacznie już w sobotę - prognozują dla "WP" synoptycy Cumulusa. Najpierw nad południowo-zachodnią Polskę przywędruje front ciepły, by z biegiem dnia dotarł na zachód i do centrum front chłodny. Oba przyniosą nam chmury, deszcz i coraz silniejsze porywy wiatru.

W niedzielę padać może już w całej Polsce wschodniej, nie powinno jednak być zbyt wietrznie. W Beskidach i Tatrach pojawi się deszcz ze śniegiem i śnieg - nawet do 20 cm! Na zachodzie kraju, dla odmiany, ma być przyjemnie i słonecznie.

Kiedy jednak zrobi się zimno? Chłodne powietrze do Polski zacznie napływać już od niedzieli. Tego dnia na termometrach zobaczymy zaledwie 7-9 stopni. W poniedziałek temperatury spadną jeszcze bardziej, by z kolejnymi dniami dołować coraz mocniej i pod koniec tygodnia sięgać zaledwie 3-4 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

Przeczytaj więcej
Komentarze