18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza

Drastyczne załamanie pogody w weekend. Zapomnijcie o odpoczynku

05.06.2020  15:42
Drastyczne załamanie pogody w weekend. Zapomnijcie o odpoczynku
Drastyczne załamanie pogody w weekend. Zapomnijcie o odpoczynku Fot: Brian A. Jackson/Shutterstock

Pogoda załamie się akurat na weekend. Będzie całkiem ciepło, ale i tak odpoczynek na świeżym powietrzu stanie się niemożliwy z uwagi na deszcz i zachmurzenie. Planowanego grilla lub leśny spacer bezpieczniej będzie przełożyć.

Pogoda na weekend nie zapowiada się zbyt miło. Termometry w kraju pokażą nawet dwadzieścia kilka stopni, ale opalanie i grillowanie odejdzie w niepamięć. Nad Polską zawisną ciężkie, deszczowe chmury, które skutecznie zepsują nam samopoczucie.

Nad Polskę nadciąga polarne, morskie powietrze. Ono spowoduje, że chociaż na termometrach wartości będą wysokie, to odczuwalna temperatura będzie realnie znacznie niższa. Jutro w całym kraju będzie pochmurnie i nieprzyjemnie. 

Pogoda totalnie załamie się na weekend

Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, na wschodzie Polski oraz na Śląsku burze. O upałach możemy zapomnieć, a sweter pod ręką będzie jak znalazł, jeśli jednak postanowimy wyjść gdzieś z domu. Dodatkowo we znaki będzie nam się dawał wiatr. Powieje umiarkowany, ale okresami również porywisty. Noc będzie pochmurna i burzowa.

Niestety, w niedzielę również się nie rozpogodzi. Na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże, lokalnie umiarkowane. Dodatkowo w wymienionych lokalizacjach wystąpią burze i przelotnie spadnie deszcz. Temperatura wyniesie od 17 st. C do 24 st. C.

Nie będzie to wymarzony weekend i zdecydowanie polecamy uważać na gwałtowne burze. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej