18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Warto wiedzieć!

EKSTREMALNA POGODA W POLSCE. Będzie bardzo niebezpiecznie

Bartłomiej Ciepielewski
27.06.2022  09:14
Atak upałów w Polsce
Atak upałów w Polsce Fot: enjoy photo/Shutterstock

W najbliższych dniach nie tylko ponad 30-stopniowe upały będą stanowiły zagrożenie. Wraz z ekstremalnie wysokimi temperaturami pojawią się gwałtowne burze z gradem i silnym wiatrem.

Ostatni weekend był bardzo gorący, lecz to dopiero początek wielkiej fali upałów. Centralne Biuro Prognoz IMGW zapowiada, że w najbliższych dniach termometry pokażą nawet do 36 stopni Celsjusza. Nad Polską cały czas utrzymują się masy suchego i gorącego powietrza.

Poniedziałek będzie słoneczny i upalny prawie w całej Polsce. Jedynie na południu i zachodzie kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie do 34 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad morzem, gdzie termometry wskażą wartości pomiędzy 26 a 29 st. Celsjusza.

Piekielna pogoda w Polsce

Pierwsze, intensywne burze zaczną pojawiać się w nocy z poniedziałku na wtorek. Miejscami może spaść nawet 15 litrów deszcze na jeden metr kwadratowy. Podczas ulew porywy wiatru osiągną prędkość nawet 75 km/h.

Synoptycy zapowiadają, że największe upały utrzymają się do końca tego tygodnia. IMGW nie wyklucza ogłoszenia najwyższego stopnia ostrzeżeń przed upałami.