18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok!

EKSTREMALNA prognoza pogody. Piekielny grudzień

13.11.2020  21:10
Prognoza pogody na grudzień
Prognoza pogody na grudzień Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Grudzień i Święta Bożego Narodzenia co roku wzbudzają w Polakach ogromne emocje. Niestety, w roku 2020 trudno cokolwiek przewidzieć. Poza ekstremalnymi nastrojami związanymi z pandemią koronawirusa - będzie nas czekała piekielna wręcz pogoda. Takiej zimy nie mieliśmy od lat! Jeśli mieliście nadzieję na kojącą biel za oknem - mocno się przeliczyliście.  

Grudzień to piękny miesiąc, który kojarzy się z rodzinnością i świętowaniem przy jednym stole. Niestety, w tych czasach nie możemy być pewni, że Święta Bożego Narodzenia będą takie, jakie znaliśmy od lat. 2020 rok to okres wielkich niewiadomych. Prognoza pogody wydaje się być pewniejsza niż zarządzenia naszych władz.

Na niej się zatem oprzyjmy. Jak się okazuje, w grudniu możemy się spodziewać wręcz ekstremalnej pogody. W tym miesiącu czekają nas wyższe temperatury, niż to miało miejsce we wcześniejszych latach. IMGW prognozuje, że jednocześnie suma opadów będzie mieściła się w normie. Co to oznacza dla nas w praktyce?

Prognoza pogody: Przed nami EKSTREMALNY grudzień

W grudniu będzie w całej Polsce wyjątkowo ciepło i spadnie tyle opadów atmosferycznych, ile w poprzednich latach w tym samym okresie roku. IMGW nie precyzuje jednak, o jakie opady atmosferyczne chodzi - czy będzie to śnieg, deszcz czy grad. Biorąc jednak pod uwagę wysokie temperatury - z powodzeniem możemy założyć, że będzie to deszcz.

Prognozy pogody długoterminowe obarczone są sporą granicą błędu i często mocno różnią się między sobą. W 2020 roku nie tylko pogoda była niesamowicie zmienna. Biorąc pod uwagę, że nie mamy pewności co do tego, czy w ogóle rządzący pozwolą nam wyjść w Święta z domu - problem opadów śniegu wydaje się zaiste niezbyt znaczącą sprawą.

Miejmy po prostu nadzieję, że doczekamy do Bożego Narodzenia w pełnym zdrowiu. W tym okresie historii naszej ludzkości - to zdecydowanie jest najważniejsze, największe szczęście.

Przeczytaj więcej
Komentarze