18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uff jak gorąco!

"Eksplozja ciepła" w Polsce. Lato nie chce odejść?

27.09.2021  09:21
Prognoza pogody na jesień
Prognoza pogody na jesień Fot: Peera_stockfoto/Shutterstock

Ostatnie dni września zapowiadają się bardzo obiecująco. Będzie ciepło i słonecznie, choć na zachodzie kraju pogoda może nieco uprzykrzać życie. Jaka będzie tegoroczna jesień?

Od weekendu nad Polską rozgościł się wyż znad Morza Czarnego oraz środkowego Bałtyku. Podwyższone ciśnienie zapewniło w kraju wyższe temperatury, a także piękne i bezchmurne niebo. Wkrótce wyż zacznie przesuwać się w stronę Rosji, co sprawi, że na zachodzie zachmurzenie zacznie wzrastać, niosąc ze sobą opady deszczu.

Jaka będzie jesień w Polsce?

Poniedziałek w Polsce zapowiada się ciepło i pogodnie. W ciągu dnia termometry pokażą od 15 stopni na Podlasiu do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

We wtorek w większości kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura utrzyma się na poziomie około 14 stopni na Podlasiu, 17 st. C w centrum oraz do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Kolejne dni mają być bardziej wietrzne i pochmurne. Na zachodzie Polski wiatr osiągnie prędkość w porywach do 50-80 km/h. Pojawią się też przelotne opady deszczu. Wszystko jednak wskazuje na to, że tegoroczny wrzesień będzie sprzyjał spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Co ciekawe, podobnie zapowiada się pogoda w październiku. Do mniej więcej połowy przyszłego miesiąca temperatury nie spadną poniżej 15 stopni Celsjusza, będzie też sporo słońca. Po chłodnym zakończeniu lata czeka nas piękna, złota jesień.

Czytaj także
Przeczytaj więcej