18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójcza prognoza pogody

Idą PIEKIELNE UPAŁY! Polacy będą marzyć o lodzie

Wojciech Kozicki
15.06.2021  11:19
Ekstremalna pogoda w Polsce. Idą PIEKIELNE UPAŁY
Ekstremalna pogoda w Polsce. Idą PIEKIELNE UPAŁY Fot: Adam Staskiewicz/East News

Zastanawiacie się kiedy będzie początek lata? Jeszcze zatęsknicie za zimą! Prognozy pogody oparte na modelach europejskich i amerykańskich są jak ostrzeżenie przed piekłem – czekają nas ekstremalne upały w Polsce, a nocne będą TROPIKALNE.

Ta prognoza pogody to wręcz ostrzeżenie i groźba! W najbliższych dniach Polskę nawiedzi początek lata, ponieważ do naszego kraju napływają masy gorącego powietrza. Jak zapowiada portal fanipogody.pl, opierając się na prognozach amerykańskich i europejskich, temperatury wzrosną niemiłosiernie, a termometry sięgną nawet 37 stopni Celsjusza.

Początek lata i ekstremalne upały. Prognoza pogody dla Polski

Upały w Polsce eksplodują już w najbliższy czwartek za sprawą masy powietrza zwrotnikowego z regionów południowych i południowo-wschodnich. W regionach zachodnich Polski temperatura będzie wyższa o 4-5 st. C. od tzw. normy wieloletniej. Najwyższa temperatura  spodziewana jest w województwie lubuskim. Smażyć się będzie także  Pomorze Zachodnie. Zdaniem synoptyków, będzie to zwiastun wyjątkowo upalnego lata.

Od początku tygodnia temperatura stale rośnie. We wtorek jedynie nad morzem możemy zobaczyć temperatury poniżej 20 st. C. W pozostałych częściach kraju będzie dużo cieplej - od 22 stopni na wschodzie do 27 na zachodzie Polski – informuje Wirtualna Polska.

Jak zapowiada Wirtualna Polska, na weekend napłyną do Polski również upały z Niemiec, które otrzymają się  do początku następnego tygodnia. Termometry w weekend pokażą nawet 37 stopni Celsjusza. Istnieje również ryzyko wystąpienia opadów, które nadciągną do Polski zza zachodniej granicy.

Od poniedziałku spodziewany jest w Polsce front burzowo-deszczowy znad Niemiec, który finalnie może przynieść w następnym tygodniu OCHŁODZENIE, ale będzie to krótki epizod przed kolejnymi czerwcowymi upałami.

Ze względu na to, że w najbliższych dniach nad Polską zalegać będzie powietrze masy zwrotnikowej, prawdopodobne w wielu regionach jest wystąpienie tzw. nocy tropikalnych. To oznacza, że temperatura w nocy może nie spadać poniżej 19-20 st. C., a to z kolei może znacznie utrudniać sen – prognozuje Wirtualna Polska.