18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ugotujemy się na amen

Fala PIEKIELNEGO SKWARU zalewa kraj. IMGW ostrzega

25.06.2022  11:20
Upały atakują Polskę
Upały atakują Polskę Fot: djgis/Shutterstock

Kolejna, tym razem o wiele większa fala upałów dotarła do Polski. W sobotę temperatury przekroczą barierę 30 stopni Celsjusza. IMGW wydało alerty w związku z upałami w 16 województwach.

Najbliższe dni będą słoneczne i wyjątkowo gorące. IMGW wydał alerty pierwszego oraz drugiego stopnia przed wysokimi temperaturami. Instytut ostrzega też przed intensywnymi burzami z gradem.

Upały w Polsce

Ostrzeżenia objęły aż 16 województw: pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, opolskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie, śląskie, dolnośląskie, świętokrzyskie, podkarpackie, mazowieckie, lubelskie, małopolskie i podlaskie.

Na wymienionym obszarze w dzień termometry pokażą od 29 do nawet 33 stopni Celsjusza, natomiast w nocy temperatura minimalna wyniesie od 16 do 20 st. Celsjusza. Synoptycy zapowiadają, że to dopiero początek fali upałów.

Przyszły tydzień będzie jeszcze cieplejszy, z temperaturą do 36 stopni Celsjusza. Chwilowe wytchnienie od wysokiej temperatury zapewnią lokalne burze z intensywnym deszczem, a nawet gradem. Wiatr będzie wtedy osiągał prędkość w porywach do 65 km/h.

Podczas największych upałów osoby starsze i zmagające się z problemami zdrowotnymi powinny zostać w domu oraz zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i wentylację mieszkania. Warto pamiętać, że wodę można dostarczać jedząc owoce takie jak arbuzy czy truskawki.