18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szybka zmiana

Fala ciepła spadnie na Polskę. Koniec zimy?

22.01.2021  11:30
Fala ciepła w Polsce
Fala ciepła w Polsce Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda spłata nam dziś ogromnego figla. Po tym, jak w nasz kraj uderzyła Bestia ze Wschodu - czas na ogromne zmiany. Na Polskę spadnie fala ciepła, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. To już koniec zimy?

Pogoda w naszym kraju jest zawsze wielką enigmą. W pewnej chwili możemy zmagać się z 30-stopniowym mrozem, by za moment doświadczać ciepła przypominającego wiosnę. Teraz znajdujemy się w tym drugim momencie. Polskę zalewa fala ciepła.

Dziś w kraju temperatura na zachodzie i południu wzrośnie do 8-10 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków południowych będzie umiarkowany, chwilami jeszcze silniejszy. Na południu możliwe słabe opady deszczu - jeśli chodzi o opady atmosferyczne to tyle. Po śniegu, mrozie i ślizgawicy nie ma nawet śladu.

Pogoda w Polsce: Nadchodzi fala ciepła

W tym momencie po Bestii ze Wschodu pozostało jedynie chłodne wspomnienie. Aktualnie pogoda w Polsce kształtowana jest przez rozległy niż, którego ośrodki znajdują się nad Francją i Norwegią. Z drugiej strony do naszego kraju z południowego zachodu napływa ciepła, polarna morska masa powietrza. To sprawia, że aura jest niemalże wczesnowiosenna. 

Jeśli chodzi o zimę to pozostała ona jedynie w polskich górach. W Karpatach możemy wciąż natknąć się na całkiem spore warstwy białego puchu i kolejne opady śniegu, które nieprzerwanie zasilają chłodny klimat.

Tymczasem zima w reszcie kraju to już wspomnienie. Zmiany klimatyczne robią swoje i już nie możemy liczyć na długą i srogą najzimniejszą porę roku. Warto było się cieszyć z ostatnich białych dni. Być może już do nas nie wrócą.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze