18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie nieciekawie

FATALNA POGODA W POLSCE. "Zagrożenie dla zdrowia oraz życia"

27.05.2022  08:12
Załamanie pogody w Polsce
Załamanie pogody w Polsce Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Synoptycy przewidują, że pogoda w najbliższych dniach będzie chłodna, wietrzna i deszczowa. IMGW wydał w piątek ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Zgodnie z komunikatem średnia prędkość wiatru wyniesie 40 km/h, w porywach nawet do 80 km/h. Jeszcze gorzej będzie nad morzem.

Najbliższe dni nie zachęcą do wypoczynku na świeżym powietrzu. Będzie zimno, wietrznie i... niebezpiecznie. Na powrót "dwójki" na termometrach musimy poczekać aż do drugiej połowy przyszłego tygodnia.

Pogoda w piątek nie będzie nas rozpieszczała. Synoptycy przewidują zachmurzenie umiarkowane, lecz przechodzące w duże. Intensywne opady deszczu przesuną się na wschód kraju. Na zachodzie więcej przejaśnień, lecz mogą wystąpić burze. Temperatura wyniesie od 15 stopni na wschodzie do 21 st. Celsjusza na południu Polski.

IMGW przewiduje, że w piątek mocno powieje. Średnia prędkość wiatru wyniesie 40 km/h w porywach do 80 km/h, a nawet 95 km/h nad morzem. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 80 proc.

Alerty IMGW w Polsce

Instytut ogłosił alerty pogodowe przed silny wiatrem. Ostrzeżenia dotyczą województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego oraz mazowieckiego. Alarmy pierwszego i drugiego stopnia wydawane są w przypadku występowania niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, stanowiących zagrożenie zdrowia i życia.

W najbliższych dniach nie należy spodziewać się znaczącej poprawy pogody. Temperatura w kraju spadnie do nawet 12 stopni Celsjusza w dzień i 7 st. W nocy. Przewidywane są natomiast mniejsze opady deszczu. Na więcej słońca i wyższą temperaturę musimy poczekać do przyszłej środy.