18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat płacze

Fatalna prognoza pogody na weekend. Wszystkie plany WNIWECZ

15.07.2022  17:12
Nadchodzi weekendowe załamanie pogody
Nadchodzi weekendowe załamanie pogody Fot: A3pfamily/Shutterstock

Pogoda latem jest bardzo istotnym elementem naszych planów. Niestety, aktualne prognozy nas nie rozpieszczają i pokazują, że wkrótce przyjdzie pogodogedon. Jak zawsze niesprzyjająca aura przypadnie na weekend.

To już swego rodzaju tradycja, że po pięknym tygodniu roboczym nadchodzi załamanie pogody, które zaczyna się w piątek wieczorem, a kończy magicznie w poniedziałek rano. Klątwa pracujących?

Tak samo będzie w najbliższy weekend. Po pięknym, słonecznym i łagodnie ciepłym tygodniu przychodzi czas na doszczętne załamanie aury. Jeśli planowaliście aktywności na świeżym powietrzu, to będą one nierealne.

Nadchodzi weekendowe załamanie pogody

Największe burze i deszcze zaatakują tych, którzy wybrali wakacje nad morzem. Zamiast spokojnego wypoczynku nad Bałtykiem, trzeba będzie pamiętać o parasolach. Ponadto w wielu regionach zerwie się silny i niebezpieczny wiatr.

W piątek pochmurno, większe przejaśnienia na zachodzie i w centrum kraju. Miejscami na północnym wschodzie kraju przelotny deszcz i możliwe słabe burze z opadami do 10 mm i porywami wiatru do 60 km/h

- podają synoptycy z IMGW.

W dniach weekendowych nie będzie również najcieplej. Temperatura na północy maksymalnie do 17 stopni Celsjusza, a 23 stopnie pokażą termometry na Podkarpaciu, ale marna to pociecha. Do ciepłego i przyjemnego lata daleko takim wartościom.

Uważajcie na siebie i śledźcie oficjalne prognozy i alerty.

Czytaj także