18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodokalipsa

Burzowy ARMAGEDON nad Polską. Przez kraj suną grzmoty grozy

21.06.2021  17:21
Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza? Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER

Gdzie jest burza? Dziś prawie wszędzie. Niszczycielskie upały pociągają za sobą inne, przerażające konsekwencje w postaci zjawisk atmosferycznych. W wielu przypadkach ciężko nawet o bezpieczne schronienie. Musimy na siebie szczególnie uważać!

Gdzie jest burza? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wielu Polaków, a w szczególności te jednostki, które boją się grzmotów i piorunów. Dziś warunki atmosferyczne w kraju są wyjątkowo niesprzyjające. Jednych męczy upał, drudzy obawiają się nieprzewidywalnej ulewy. 

Niestety, nawałnice po takim skwarze staną się teraz naszą nową rzeczywistością. Już dzisiaj niepokojący deszcz i grad spadły w Jeleniej Górze. Synoptycy ostrzegają - to dopiero początek gwałtownych zjawisk pogodowych. Niebezpieczeństwo na ten moment przemieszcza się z zachodu na wschód. 

"Gwałtowne wyładowania odnotowujemy obecnie w zachodniej części kraju. Chmury burzowe będą powoli, ale wyraźnie, przemieszczać się z południa na północ, a cała strefa burzowa na wschód" - informuje portal fanipogody.pl.

Gdzie jest burza? Polska w niebezpieczeństwie

"Z ośrodkami burzowymi związane będą głównie intensywne opady deszczu do 30-40 mm (w przypadku wolnego przemieszczania się układu możliwe są sumy około 50-60 mm) oraz porywy wiatru do 90 km/h, a nawet do 100-110 km/h gdy rozwiną się superkomórki burzowe lub zorganizowane systemy burz. Burzom będzie towarzyszył także grad, zwykle 1-3 cm, ale możliwe jest nawet 5-6 cm, co może miejscami spowodować duże szkody" - czytamy i robimy się coraz bardziej przerażeni.

Gdzie jest burza i dlaczego w ogóle nas atakuje? W całym kraju ścierają się ze sobą aktualnie masy powietrza zwrotnikowego i polarno-morskiego będą sprzyjać powstawaniu niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

Burzom towarzyszyć będzie bardzo intensywny deszcz, porywy wiatru, a niekiedy również grad. Pamiętajcie o zachowaniu ostrożności i uważajcie na siebie, kiedy tylko zacznie się chmurzyć. To bardzo ważne!

Czytaj także
Przeczytaj więcej