18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrożnie!

Koszmarne nawałnice nad Polską! IMGW wydaje alerty

05.10.2020  18:10
Gdzie jest burza? IMGW ostrzega
Gdzie jest burza? IMGW ostrzega Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nad Polskę nadciągają koszmarne nawałnice, przed którymi ostrzega IMGW. W poniedziałek 5 października Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla aż sześciu województw.

Gdzie jest burza? Najprawdopodobniej już nad Polską! Synoptycy z IMGW ostrzegają przed nawałnicami, które dzisiaj przetoczą się przez kraju. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje w aż sześciu województwach. 

Wydany dzisiaj alert pierwszego stopnia obejmuje województwo podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie oraz powiat dąbrowski w woj. małopolskim. 

Gdzie jest burza? Nad Polską!

Instytut prognozuje pojawienie się burz z opadami deszczu sięgającymi od 15 do 30 mm, którym towarzyszyć będzie silny wiatr. W porywach może on osiągać prędkość 90 km/h. Miejscami będzie padać także grad. Taka prognoza pogody nie nastraja nas optymistycznie na nadchodzący wieczór i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego.

Poza ciężkim wieczorem, zapowiada nam się również niełatwa noc. W jej drugiej połowie pojawią się na południowym wschodzie kraju mgły, które ograniczą widoczność do zaledwie 300 metrów. Jest to szczególnie ważna informacja dla kierowców i osób podróżujących. Koniecznie na siebie uważajcie i nie szalejcie z prędkością - nie ma się po co i do czego spieszyć. 

Przeczytaj więcej
Komentarze