18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimokalipsa

Gigantyczne ZAMIECIE ŚNIEŻNE w Polsce. IMGW ostrzega

11.02.2021  14:57
Ostrzeżenia IMGW
Ostrzeżenia IMGW Fot: Krzysztof Radzki/East News

Ostrzeżenia IMGW ogarnęły całą Polskę. Zima stulecia stała się faktem i w najbliższych dniach będziemy mogli ją obserwować w pełnej krasie. Nadchodzą gigantyczne śnieżyce grozy. Mróz skuje lodem nasz kraj bezlitośnie.

Zima od kilku dni nie odpuszcza. Tak białych krajobrazów nie mieliśmy w Polsce od lat. Bez dwóch zdań zima stulecia już do nas nadeszła i szybko nam nie odpuści. Zapowiadane są gigantyczne ochłodzenia i opady śniegu.

Musimy być gotowi na bezlitosne śnieżyce. Dziś cały dzień będziemy za oknami oglądać sypiący, biały puch. Szczególnie na baczności powinni się mieć kierowcy, którzy tego dnia wyruszą w trasę. Warunki panujące na drogach pozostawiają bowiem wiele do życzenia.

Zima atakuje. Nadchodzą zawieje i zamiecie śnieżne

Wszystko dzieje się dlatego, że Polska wciąż pozostaje pod wpływem arktycznego powietrza. Jedynie w południowej części kraju doświadczymy działania powietrza polarnego morskiego, które jest nieco łagodniejsze w skutkach atmosferycznych.

Dzisiejszej nocy warunki będą naprawdę ciężkie. Na południowym wschodzie rozpościerać będzie się zachmurzenie całkowite, a na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym zachodzie możliwe rozpogodzenia.

Na południu i południowym wschodzie wystąpią opady śniegu o umiarkowanym i silnym natężeniu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 5 cm do 15 cm, a na Podkarpaciu o 20 cm do 25 cm. Miejscami na Podkarpaciu wystąpią również opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Jeśli chodzi o temperaturę, to sięgnie ona od -17°C miejscami na północy, około -13°C w centrum, do -4°C na południowym wschodzie. Silny wiatr będzie powodował w Polsce zawieje i zamiecie śnieżne. Starajcie się na siebie uważać!

Czytaj także
Przeczytaj więcej