18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie ZIMNIEJ

Gigantyczny MRÓZ sparaliżuje kraj?! Czeka nas dramat

18.01.2021  11:38
Gigantyczny mróz w Polsce
Gigantyczny mróz w Polsce Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Gigantyczny mróz spadł na Polskę miażdżącą falą. Jeśli w najbliższych dniach nie zrobi się chociaż odrobinę cieplej istnieje duża szansa na paraliż kraju. Temperatury, które zapanowały na naszych termometrach, przyprawiają o zawrót głowy. 

Gigantyczny mróz przypadł w udziale Polakom. Od kilku dni patrzymy na nasze termometry z niedowierzaniem - tak zimno nie było od wielu lat. Ogromna liczba naszych rodaków zapomniała już, czym jest prawdziwa, biała zima.

Niestety, taki mróz i śnieg po wielu latach przerwy nie jest niczym bezpiecznym. Kierowcy mają problem z poruszaniem się po śliskiej nawierzchni, a ludzie nie radzą sobie ze znoszeniem niesamowicie niskiej temperatury.

Gigantyczny mróz sparaliżuje Polskę?!

Tymczasem Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wciąż ostrzega przed potężnym mrozem, który przybywa do Polski. Jeśli w najbliższych dniach nic się nie zmieni, albo temperatury spadną jeszcze mocniej - niechybnie grozi nam paraliż.

W Gołdapi temperatura wynosi około -27°C, możliwy jest jej spadek do -28°C, choć ta wartość nie została jeszcze przekroczona. Minimalnie było -27,8°C. W Suwałkach temperatura spadła do -26°C. W Ostrołęce -24°C. W Białymstoku wcześniej też było -25°C

- napisało IMGW na Twitterze o godzinie 2:40 w nocy.

Wydany alert pierwszego stopnia został dlatego, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". 

Od wtorku w prognozach pogody przewidywane są niewielkie ocieplenia, ale czy to oznacza, że możemy poczuć się w pełni bezpiecznie? Niestety, śmiemy wątpić. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze