18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

alert

Grad jak kurze jaja, nawałnice i trąby powietrzne. POGODOKALIPSA!

29.06.2020  16:19
Ostrzeżenia IMGW - burze, nawałnice, grad
Ostrzeżenia IMGW - burze, nawałnice, grad Fot: John D Sirlin/Shutterstock

Przerażające prognozy IMGW i alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. W poniedziałek nad Polską istny pogodowy armagedon!

W poniedziałek po południu IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami z gradem dla woj. małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, ¶więtokrzyskiego oraz kilku południowych powiatów Mazowsza. Mog± tam wyst±pić także tr±by powietrzne.
Mieszkacie/przebywacie we wschodnich województwach? Mamy dla Was złe wieści. IMGW wydał dziś ostrzeżenia wszystkich trzech stopno - od żółtego, po wysoki - czerwony. Alerty obejmują całą "prawą" stronę kraju.

Ostrzeżenia

Alerty najwyższego, trzeciego stopnia, wydano dla województw małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i kilku południowych powiatów Mazowsza. W objętych ostrzeżeniami obszarach prognozuje się burze z ulewnymi opadami deszczu do 60 mm i porywami wiatru aż do 120 km/h. Miejscami może dojść do gradobicia, możliwe jest też kształtowanie się trąb powietrznych.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują z kolei w województwach śląskim, podlaskim, mazowieckim i wschodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego.  Tu prognozowane są ulewy z opadami do 50 mm i nawałnice, a także grad. W czasie burz wiatr może wiać nawet w porywach do 100 km/h!

Dla województw opolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i pozostałej części woj. warmińsko-mazurskiej wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia. Tu także prognozowane są deszcz (umiarkowany i silny) i burze, w których czasie wiać może do 70 km/h.

Ostrzeżenia IMGW
Ostrzeżenia IMGW
Czytaj także
Przeczytaj więcej