18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimowa GROZA

Grudzień przynosi POGODOKALIPSĘ. Nadchodzą WICHURY I MROZY

01.12.2021  10:16
Grudzień: Mrozy i zawieje śnieżne
Grudzień: Mrozy i zawieje śnieżne Fot: _justoomm/Shutterstock

Grudzień zaczyna się wyjątkowo niepokojąco. W prognozach pogody widnieją takie zjawiska jak mrozy i silne wiatry osiągające prędkość nawet do 110 km/h. Jeśli wyjście nie jest absolutnie konieczne, lepiej zrobimy, zostając w najbliższych dniach w domu.

Grudzień nie przynosi ze sobą jedynie świątecznego nastroju, ale również przykre zjawiska pogodowe. Do Polski nadchodzą właśnie mrozy i silne wiatry, a to wszystko w maksymalnym natężeniu od pierwszego, zimowego miesiąca.

Grudzień: Idą MROZY I ZAWIEJE ŚNIEŻNE

Eksperci z IMGW już wiedzą, że najbliższe godziny przyniosą mróz, opady śniegu, a gdzieniegdzie silne wichury - powyżej 100 km/h. Czeka nas również przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej. Czy to już moment, w którym następuje drogowy paraliż?

W dzień zachmurzenie przeważnie duże, tylko początkowo na wschodzie, a wieczorem na południu kraju miejscami większe przejaśnienia. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Na północy kraju prognozowana suma opadu około 10 mm, a występujące tam początkowo opady śniegu mogą powodować miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do 3 cm

- czytamy w serwisie IMGW.

Tym samym już pierwszego dnia grudnia Polacy zetkną się z ostrzeżeniami pierwszego stopnia od IMGW. W prognozie alertów znajdują się m.in. opady marznące, silny wiatr i oblodzenie. Problemy będą na pewno występować na terenie północnej Polski i w centrum kraju. Na Podkarpaciu zaś możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. 

Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu

- wyjaśnia synoptyk IMGW Tomasz Knopik w komunikacie dla Krosna.

Gotowi na mroźną, groźną zimę z przytupem? Wygląda na to, że w tym roku nie zamierza nas w ogóle oszczędzać.

Czytaj także
Przeczytaj więcej