18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ALERT!

Grzmi? IDĄ MONSTRUALNE, NISZCZYCIELSKIE BURZE!

24.06.2021  09:01
Monstrualne burze nadciągają!
Monstrualne burze nadciągają! Fot: Imanol Zuaznabar Garcia/Shutterstock

Gigantycznie, wybitnie niebezpieczne burze przesuwają się nad Polską. Towarzysza im ulewy i olbrzymi wiatr oraz grad. IMGW ostrzega. Uważajcie na siebie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia dla calutkiej Polski. Miejscami są to alerty najwyższego, trzeciego stopnia, co oznacza ekstremalne zjawiska pogodowe oraz zagrożenie dla życia ludzi. W ponad połowie kraju jest tylko odrobinę lepiej – obowiązują pomarańczowe alerty podwyższonego, drugiego stopnia.

Przed czym ostrzega IMGW? Dziś największym zagrożeniem nie jest już morderczy upał, a niszczycielskie burze. Czarne chmury przesuwają się nad Polską od samego rana, towarzyszą im grad i porywisty wiatr.

Monstrualne burze w Polsce

W czasie burz będzie ulewnie – może spaść nawet 30-50 mm deszczu (miejscami nawet 100 mm!!!), a to oznacza ryzyko podtopień, pozalewane ulice czy parkingi. Co więcej, pojawić się może monstrualnych rozmiarów grad – kulki mogą mieć średnicę nawet 7 cm! Tak ogromne lodowe bryły będą uszkadzać roślinność, ale też zagrażają ludziom i zwierzętom, mogą zniszczyć samochody, a nawet budynki!

W czasie burz wiatr wiać będzie z ogromną prędkością, w porywach nawet do 90-100 km/godz.

Pogoda w Polsce oszalała

Co więcej, pogoda w Polsce w czwartek to istna mieszanka. Na wschodzie kraju może być dziś nawet 31 stopni Celsjusza, na zachodzie zaledwie 16! Poza okresami burz na niebie pojawiać się powinno (przynajmniej we wschodniej połowie kraju) słońce, wiatr będzie wtedy cichł.

Nieprzyjemne informacje mamy dziś dla osób, które źle reagują na zmiany ciśnienia atmosferycznego – jest podwyższone i będzie spadać, co może wywołać bóle głowy, rozdrażnienie, senność i zmęczenie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej