18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre, przykre

Gwałtowna zmiana pogody. Apokalipsa wiosenna?!

11.05.2022  08:56
Majowy, pogodowy armagedon
Majowy, pogodowy armagedon Fot: trendobjects/Shutterstock

Załamanie pogody to specjalność polskiej aury. Niestety, ten przepiękny maj, którego właśnie doświadczamy, również niedługo się skończy. Nadchodzi pogodozagłada.

W maju jak w raju, ale niekoniecznie wtedy, kiedy ów maj ma miejsce w Polsce. Niestety, wkrótce na własnej skórze przekonamy się, że apokaliptyczna pogoda nieźle daje człowiekowi w skórę.

Na razie maj naprawdę nas rozpieszczał. Było cieplutko, milutko i słonecznie. Teraz jednak wszystko się zmienia i... nadchodzi pierwsze załamanie pogody. Musimy być na nie gotowi mentalnie, bowiem będzie to prawdziwy pogodowy armagedon.

Majowy, pogodowy armagedon

Meteorolodzy biją na alarm i ostrzegają wszystkich przed tym, co nadchodzi. Chociaż w środę, 11 maja, termometry w Warszawie będą wskazywały nawet 25 stopni Celsjusza w cieniu i ciśnienie wyniesie 1014 hPa, a słońce zajdzie dopiero o godz. 20:48 - to już chwilę później nie będzie tak wesoło.

Po tej istnej fali gorąca w czwartek nastąpi gwałtowne załamanie pogody. Meteorolodzy nie mają wątpliwości. Chociaż dzień też również będzie bardzo ciepły, a termometry wskażą 25 stopni Celsjusza, to na horyzoncie pojawią się również burze. Jak wiadomo, są to wyjątkowo niebezpieczne zjawiska pogodowe!

W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Jest to alert pierwszego stopnia, który ma obowiązywać od czwartku od godz. 7:30 do piątku (13 maja) do godz. 7:30.

Uważajcie na siebie i pamiętajcie, by w razie burzy pod żadnym pozorem nie chować się pod drzewa! Wtedy nieszczęście jest gotowe...