18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga na aurę!

Gwałtowne zjawiska nad Polską. Posypały się ostrzeżenia

18.07.2020  13:17
Gwałtowne zjawiska nad Polską. Posypały się ostrzeżenia
Gwałtowne zjawiska nad Polską. Posypały się ostrzeżenia Fot: trendobjects/Shutterstock

Pogoda nad Polską nie będzie dziś łaskawa. Mogą pojawić się gwałtowne, niebezpieczne zjawiska, dlatego synoptycy już ostrzegają rodaków.

Pogoda nad Polską będzie gwałtowna i niebezpieczna. Sobotnia aura stanie się ogromnie dynamiczna, w niezbyt dobrym tego słowa znaczeniu. Synoptycy wydają ostrzeżenia.

Na termometrach zobaczymy dziś maksymalnie 27 stopni Celsjusza, więc można powiedzieć, że to idealna, letnia temperatura. Niestety, na tym kończą się dobre wiadomości pogodowe.

Pogoda nad Polską

Poza tym, sobota w znacznej części kraju będzie burzowa, a tam gdzie są burze - tam jest również niebezpieczeństwo. Wyładowaniom atmosferycznym będą towarzyszyć opady deszczu (do 40 litrów na metr kwadratowy) i porywisty wiatr, osiągający prędkość nawet 90 kilometrów na godzinę. 

Najliczniejsze burze wystąpią na południu kraju i tam będą również najbardziej intensywne. Stosunkowo spokojnie będzie za to na północy Polski - tu mieszkańcy i goście mogą czuć się bezpiecznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla kilku województw. Alert obowiązuje w sześciu województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, a także w południowych powiatach woj. mazowieckiego. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej