18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Diabeł ogonem zamiata?

Wiatr śmierci grasuje w Polsce. Zdmuchnęło kobietę!

Wojciech Kozicki
04.10.2020  13:49
Halny w Tatrach - zniszczenia i coraz silniejszy wiatr
Halny w Tatrach - zniszczenia i coraz silniejszy wiatr Fot: Przemyslaw Ziemacki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Media opisują zabójcze huragany w USA, a tymczasem Polska ma swój wiatr grozy jak z filmów katastroficznych. Tatrzański Park Narodowy podaje, że halny w Tatrach na Kasprowym Wierchu osiąga prędkość nawet 180 kilometrów na godzinę!

Wiatr halny w Tatrach w ten weekend szaleje jak mordercza bestia. Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że prędkość wiatru na Kasprowym Wierchu osiąga nawet 180 kilometrów na godzinę! Od sobotniego poranka do niedzieli strażacy interweniowali w okolicach Zakopanego kilkadziesiąt razy, m.in., usuwając powalone drzewa na drodze do Morskiego Oka.

Silny wiatr w górach – Tatry i halny

Tatrzański Park Narodowy (TPN) Na Facebooku ostrzega, by nie wychodzić w góry. Na szlaki mogą spadać gałęzie i łamiące się drzewa. Górska wycieczka przy takich warunkach atmosferycznych to zagrożenia dla życia i zdrowia! Wiatr ma osłabnąć dopiero w poniedziałek.

Oczywiście zawsze znajdą się tacy, którzy ostrzeżeń nie słuchają i tak wybiorą się na górską wycieczkę mimo kataklizmu. Sobotę 12 ratowników TOPR uczestniczyło w akcji ratunkowej w rejonie Wołowca w Tatrach. Kobieta została zdmuchnięta przez powiew halnego i doznała urazu nóg.

Dotychczas uszkodzonych budynków. Powalone drzewa spadły na ciągnik i samochód. Ponadto powalone drzewa uszkadzają linie energetyczne i telefoniczne, ale głównie wyjeżdżamy do usuwania drzew z jedni – oświadczył rzecznik zakopiańskiej straży pożarnej Andrzej Król–Łęgowski. (Radio ZET)

 

Halny w Tatrach i tajemnicze zjawiska [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze