18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koszmar

Huragan Douglas uderza. Władze otwierają schrony dla ludzi

27.07.2020  12:05
Huragan Duoglas uderza w Hawaje
Huragan Duoglas uderza w Hawaje Fot: Twitter

Potworny Huragan Douglas uderzył w Hawaje. Władze otworzyły schrony dla ludzi i ostrzegają: musimy być przygotowani na najgorsze.

Strach na Hawajach. W wyspy uderzył zaliczany do kategorii 1 huragan Douglas. Ludzie proszeni są o pozostanie w domach. Wcześniej władze apelowały, by zgromadzili zapasy pożywienia i najpotrzebniejszych leków czy przedmiotów codziennego użytku.

Wiatr wieje z prędkością 145 kilometrów na godzinę, Huragan przesuwa się z szybkością 26 km/h i pędzi w stronę wyspy Maui. Zagrożona jest też wyspa Kauai. Żywioł szczęśliwie omija za to Oahu, na której położona jest stolica Hawajów Honolulu.

Szef władz lokalnych Maui Michael Victorino ostrzega przed żywiołem. Zapowiedział, że mieszkańcy powinni przygotować się na najgorsze. Z kolei burmistrz Honolulu otworzył dla mieszkańców specjalne schrony. Niestety, zmieści się w nich zaledwie ok. 1600 osób - miasto liczy sobie około 350 tysięcy mieszkańców.

Przeczytaj więcej
Komentarze