18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niestety, ma TĘ moc

Huragan Elsa nadciąga. Ogromne zniszczenia, są ofiary

Wojciech Kozicki
07.07.2021  07:58
Burza tropikalna Elsa przerodziła się w HURAGAN. Kataklizm w środę uderzy w USA
Burza tropikalna Elsa przerodziła się w HURAGAN. Kataklizm w środę uderzy w USA Fot: NOAA/Associated Press/East News

Kataklizm w USA. Burza tropikalna Elsa, która przeszła przez Kubę, Dominikanę i Karaiby, przerodziła się w HURAGAN. Żywioł zmierza w kierunku USA i lada moment uderzy we Florydę. Już rozgrywają się sceny jak z filmów katastroficznych.

Burza tropikalna Elsa przetoczyła się przez Kubę, zostawiając za sobą śmierć i zniszczenie, powodując starty w wysokości 12 mln USD na wyspie Saint Lucia na Karaibach i 5,3 mln USA na Jamajce. To jednak nie koniec apokaliptycznych scen i meteo dramatu, ponieważ burza przerodziła się w huragan kategorii 1, przed którym ostrzega amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC). Zgodnie z prognozami, w ciągu kilku godzin żywiołem dotknięte zostanie wybrzeże Florydy.

Burza tropikalna Elsa to już HURAGAN

Gubernator Florydy Ron DeSantis ogłosił, że huragan Elsa uderzy w ląd na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej ok. godz. 8 rano czasu lokalnego (godz. 14 w Polsce) w środę. Jak na razie NHC wydało ostrzeżenia przed huraganem dla Florida Keys od Craig Key na zachód do Dry Tortugas i dla zachodniego wybrzeża Florydy od Flamingo na północ do rzeki Ochlockonee.

Służby obawiają się, że przejście huraganu przez Miami, może przeszkodzić w przeszukiwaniu gruzowiska po niedawnym zawaleniu się budynku mieszkalnego. 109 osób wciąż uważa się za zaginione.

Elsa znajduje się obecnie na wysokości Zatoki Tampa - estuarium ulokowanego wzdłuż zatoki Meksykańskiej i zachodniego wybrzeża Florydy – informuje Polsat News.

Meteorolodzy ostrzegają, że huragan Elsa to nie koniec katastrof naturalnych w USA w tym roku. Ich zdaniem, "USA powinny przygotować się na szósty rok ponadprzeciętnej liczby huraganów na Atlantyku".

Czytaj także
Przeczytaj więcej