18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Humberto srogo "przypakował"

Huragan zmienił się w bestię. Będzie piekielne batożenie!

Wojciech Kozicki
18.09.2019  10:17
Huragan Humberto  zmienia się w potwora - szykuje się kolejna masakra?
Huragan Humberto zmienia się w potwora - szykuje się kolejna masakra? Fot: National Hurricane Center

Bahamy i USA zostały niedawno spustoszone przez huragan Dorian. Wkrótce okazało się, że za kataklizmem podąża burza tropikalna Humberto, która przerodziła się w huragan. Kataklizm przybiera na sile i może zdewastować Bermudy.

Huragan Dorian zmiażdżył Bahamy, gdzie zabił 52 osoby, a ponad 1000 wciąż jest zaginionych. Tej rejon świata wygląda obecnie jak po nalotach dywanowych. Wydawało się, że podążająca za Dorianem burza tropikalna Humberto, która zmieniła się w huragan, nie będzie aż tak niszczycielska. A jednak, żywioł osiągnął już kategorię 3 w skali Saffira-Simpsona i wciąż przybiera na sile. Amerykańskie Centrum ds. Huraganów (NHC) w Miami ostrzega, że w środę Bermudy muszą być gotowe na piekielne uderzenie.

Kataklizm jest już ok. 600 kilometrów od Bermudów, a wiatr wieje z prędkością 185 kilometrów na godzinę. Przypominamy, że Dorian osiągnął kategorię 5 w skali Saffira-Simpsona.

Władze Bermudów zdecydowały się zamknąć szkoły i instytucje publiczne, nie będzie działała również komunikacja autobusowa. „Fox News” podaje, że mieszkańcy Bermudów zmierzą się nie tylko z zabójczym wiatrem, ale również z intensywnymi opadami deszczu.

Przeczytaj więcej
Komentarze