18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Burza nie do przetrwania"

Huragan Laura uderzył w USA. Totalna apokalipsa!

Wojciech Kozicki
27.08.2020  17:55
Huragan Laura w USA - koniec świata i apokalipsa w Stanach Zjednoczonych
Huragan Laura w USA - koniec świata i apokalipsa w Stanach Zjednoczonych Fot: YouTube/CBS This Morning

Huragan Laura uderzył we wschodnie wybrzeże USA, a media donoszą, że kataklizm wygląda jak apokalipsa i koniec świata. Osiągnął czwartą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

Huragan Laura sieje zniszczenie w USA, a meteorolog Tom Sater z CNN ogłosił, że kataklizm znajduje się w pierwszej dziesiątce huraganów jakie uderzyły w Stany Zjednoczone. Narodowe Centrum Huraganów ostrzega, że deszcz i wiatr sprawią, iż rzeki spływające do Zatoki Meksykańskiej odwrócą bieg i wystąpią z brzegów. Spodziewana jest makabryczna fala powodziowa. Jak na razie przewidywane straty oszacowano na 18 miliardów dolarów.

Wciąż trwa wielka ewakuacja, a służby szacują, że swoje domy będzie musiało opuścić 1,5 miliona osób. Dziennikarze „Daily Mail” piszą, że wraz z huraganem nadciągają, „burze, których nie da się przetrwać”.

Huragan Laura w USA - gigantyczne zniszczenie, kataklizm jak z filmu katastroficznego

Huragan Laura uderzył w USA w czwartek o godzinie 6 czasu środkowoeuropejskiego w pobliżu miasta Cameron w Luizjanie. Przyniósł ze sobą wiatr o prędkości 240 km/h.  Na trasie huraganu zapewne pojawiają się również tornada. Jak informuje CNN, żywioł już teraz pokazuje niszczycielską siłę, zrywając dachy, wyrywając drzewa, wyginając i skręcając stalowe słupy i latarnie, pozbawiając ponad 600 tys. osób prądu.

Potwierdzono, że jest już pierwsza ofiara śmiertelna kataklizmu. 14-letnia dziewczynka zginęła, gdy drzewo spadło na jej dom w Vernon Parish. (Luizjana)

Mieszkańców Lake Charles w Luizjanie spotkała potężna wichura. Wiatr ciągły osiągał do 137 kilometrów na godzinę, zaś w porywach rozpędzał się do 206 km/h. Przez wiele godzin wybijał okna budynków, przewracał znaki drogowe, łamał płoty i niszczył elewacje domów. Według NHC opady deszczu w Teksasie, Luizjanie, ale też w stanie Missisipi przyniosą ilości wody od 127 do 254 litrów wody na metr kwadratowy, powodując powodzie. Te możliwe są też w Arkansas. – podaje TVN Meteo.

Jak podaje TVN Meteo, żywioł przesuwa się na północ z prędkością 24 kilometrów na godzinę, a drodze do Arkansas stanie się burzą tropikalną. Fala sztormowa wedrze się nawet 60 kilometrów w głąb lądu i osiągnie wysokość 6 metrów. NHC podaje, że „będzie to fala nie do zniesienia”.

Zagłosuj

Czy wierzysz w przepowiednie końca świata?

Liczba głosów:

Huragan Laura w USA - potorne zniszczenia i apokalipsa [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze