18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ALERT!

IDĄ KOLEJNE NAWAŁNICE! Wichury i wielki grad znów w Polsce

25.06.2021  07:53
Nawałnice znów przejdą przez Polskę
Nawałnice znów przejdą przez Polskę Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Złe informacje z rana w piątek. Synoptycy zapowiadają kolejny dzień gwałtownych burz, a nawet nawałnic. Miejcie się na baczności!

Ulewne burze z ogromnym gradem i silnym wiatrem przeszły w czwartek przez Polskę, uszkadzając dziesiątki domów i budynków gospodarczych. Kule gradu na Śląsku miały wielkość kurzych jaj, niszczyły dachy. Przez Małopolskę przeszła trąba powietrzna, zrywając dachy z kilkudziesięciu domów. Odnotowano liczne podtopienia, połamane drzewa, straż pożarna interweniowała setki razy.

Niestety to nie koniec niebezpieczeństw. Po groźnym czwartku i niebezpiecznej nocy, w piątek sytuacja może się powtórzyć. Synoptycy zapowiadają dalsze burze, a nawet nawałnice.

Nawałnice w Polsce w piątek

Prognozy na piątek nie są szczególnie optymistyczne. W niemal całym kraju będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu. Najsilniej padać ma na zachodzie Polski, ale też na wschodzie i południu.

We wschodnich rejonach przewijać się mają niebezpieczne burze z silnym, porywistym wiatrem i gradem. Miejscami spaść może nawet 30 mm deszczu, co może doprowadzić do kolejnych zalań i podtopień. Ulewom znów towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr w porywach do 90 km/godz., a grad może osiągnąć średnicę 2 cm.

Czytaj także
Przeczytaj więcej