18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega

Arktyczne powietrze zaleje Polskę. Jednak białe święta?

02.04.2021  08:20
IMGW i pogoda na święta
IMGW i pogoda na święta Fot: Pawel Murzyn/East News

IMGW donosi, że nad Polskę nadchodzi krytyczne ochłodzenie. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się z 20 stopni na termometrach, a teraz znów będziemy cierpieć z zimna. Czyżby jednak miały nam przypaść w udziale białe święta Wielkiej Nocy?

IMGW ostrzega - będzie wielkie ochłodzenie! Kiedy wydawało się nam, że najbliższe święta spędzimy ogrzewani blaskiem słonecznego światła - wszystko się zmieniło. Nie ma szans na to, żebyśmy cieszyli się wiosennymi, wysokimi temperaturami.

Jak to mawiają - kwiecień plecień i jak widać - jest w tym trochę racji. Sam początek kwietnia zaskoczył nas wyjątkowo chłodnymi temperaturami powietrza. IMGW zapowiada nie tylko ochłodzenie, ale również: zachmurzenie, deszcz i burze.

IMGW ostrzega: Nagłe ochłodzenie na Wielkanoc

W czwartek wieczorem nad Polskę dotrze front arktycznego powietrza. Przyczyni się on do ochłodzenia, które odczuwać będziemy w czasie świąt Wielkanocy. Wieczorem na Podkarpaciu i w Małopolsce mogą wystąpić silne burze. "W nocy w strefie frontu miejscami nadal może zagrzmieć, w górach natomiast spadnie śnieg" – prognozuje synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Czas najwyższy się z tym pogodzić.

Już wczoraj w Polsce występowały ogromne skrajności pogodowe. Dla przykładu - na południu termometry wskazywały ponad 23 stopnie Celsjusza, w centrum kilkanaście, a nad morzem było zdecydowanie najzimniej – 4-5 st. C. Takie skoki termiczne to próba ognia dla naszego zdrowia - uważajcie na siebie i zdecydowanie starajcie się ubierać jak najbardziej zgodnie z pogodą - inaczej możecie mieć poważne problemy.

Dzisiejszym zjawiskom ochłodzenia, towarzyszyć mogą porywy wiatru o prędkości 60-70 km/h, a w ich trakcie może spaść nawet do 15 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na północy utrzymają się temperatury na poziomie ok. 4-5 stopni C. Jakby tego było mało... w górach spadł śnieg!

Trzymajcie się ciepło i nie dawajcie tej nagłej zimie w środku wiosny!

Czytaj także
Przeczytaj więcej