18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miał być upał...

IMGW OSTRZEGA PRZED MROZEM W POŁOWIE POLSKI!

08.05.2021  16:00
IMGW ostrzega: pogoda szaleje, idzie mróz
IMGW ostrzega: pogoda szaleje, idzie mróz Fot: sun ok/ shutterstock

Co się dzieje z tegoroczną wiosną? W nocy z piątku na sobotę miejscami padał śnieg, ludzie tęsknią za słońcem, silny wiatr wzmaga poczucie przenikliwego chłodu, a IMGW zapowiada, że wróci mróz!

Minął pierwszy tydzień maja, kasztany nie kwitną, bzy też jeszcze się nie namyśliły, ledwo czasem zza chmur wyjrzy słońce. Meteorolodzy zapowiadali, że już od niedzieli 9 maja do Polski zawitają bardzo wysokie temperatury, miejscami miałoby być nawet upalnie.

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia dla połowy Polski. Zdaniem naszych krajowych meteorologów, w nocy z soboty na niedzielę temperatury spadną poniżej zera!

Zima w maju. Mróz w połowie Polski

Mróz do -3 stopni Celsjusza ma się pojawić na wschodzie, w centrum i na znacznej części północy oraz południa kraju. Co więcej, na obszarach podgórskich zaatakują nie tyle leciutkie przymrozki, co mróz, o jaki czasem ciężko doprosić się w środku zimy. Ma być -5 stopni Celsjusza!

Co ciekawe, po mroźnej nocy faktycznie przyjść ma ciepły dzień. W niedzielę nie będzie wprawdzie upałów, jednak w calutkiej Polsce zaświeci słońce, miejscami nie odnotujemy na niebie ani jednej chmurki. W końcu nie będzie też padać, a temperatury poszybują w górę.

Najchłodniej ma być na północnym wschodzie kraju - tam maksymalnie do 14-15 stopni. Na południowym wschodzie i w centrum oraz na Pomorzu zanotujemy 16-17 stopni, a na południu nawet 19. Najcieplej będzie na zachodzie Polski - tam w niedzielę temperatury w granicach 20-21 stopni Celsjusza.

Czytaj także
Przeczytaj więcej