18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poważne ostrzeżenia

IMGW alarmuje. Nadchodzą TRĄBY POWIETRZNE

24.06.2020  11:22
IMGW alarmuje. Nadchodzą TRĄBY POWIETRZNE
IMGW alarmuje. Nadchodzą TRĄBY POWIETRZNE Fot: Martin Haas/Shutterstock

IMGW wydało poważne alerty pogodowe. Sytuacja jest naprawdę bardzo niepokojąca - przez Polskę przechodzić mogą nawet trąby powietrzne. Dziś zdecydowanie rozsądniej będzie pozostać w domu.

IMGW ostrzega Polaków przed niebezpieczeństwem! Dzisiejsza pogoda nie będzie miała w sobie niczego z letniej sielankowości. Przeciwnie. Możemy liczyć na intensywne opady deszczu i wiatr tak silny, że na horyzoncie dostrzegamy trąby powietrzne. To prawdziwa pogodokalipsa. 

Ostrzeżenia IMGW przerażają Polaków

Najbardziej niebezpiecznie będzie w województwie wielkopolskim. To właśnie tam przejść mogą tornada. W innych częściach polski obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

W niektórych miejscach pogoda może być groźna nawet do jutrzejszego wieczora. Alerty obowiązują w województwach: łódzkim, mazowiecki, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, opolskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

Wysokość opadów za okres ostrzeżenia miejscami może wynieść do 25-35 l/mkw., a lokalnie nawet do 45 l/mkw. Niewykluczone są też niebezpieczne burze z porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Przypominamy, że pierwszy stopień ostrzeżeń daje nam znać, że wystąpić mogą niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

Uważajcie dziś na siebie i uważnie obserwujcie otaczającą Was pogodę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej