18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zasypie Polskę?

IMGW ostrzega: INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU w 14 województwach

25.11.2021  13:49
IMGW wydaje ostrzeżenia
IMGW wydaje ostrzeżenia Fot: Artur Szczepanski/REPORTER

Śnieg w listopadzie to zawsze dość "egzotyczne" zjawisko. Wszyscy boją się nadejścia srogiej zimy, ale doniesienia IMGW są bezlitosne. Wkrótce biało zrobi się w aż 14 województwach!

Zima już tu jest. Niedługo w całej Polsce sypnie śniegiem, o czym informuje IMGW. Jesteście gotowi na mróz, białe szaleństwo i pieczenie pierniczków w ciepłym mieszkanku?

IMGW prognozuje olbrzymią zmianę pogody w Polsce jeszcze w tym tygodniu. Biorąc pod uwagę powagę sytuacji, wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia, które mają zacząć obowiązywać już za moment, mówią o "intensywnych opadach śniegu".

IMGW wydaje ostrzeżenia

Synoptycy zapowiadają, że alertami objętych zostanie aż 14 województw. To właśnie w nich białego puchu będzie zdecydowanie najwięcej. Ostrzeżenia prognozowane od piątku, 26 listopada 2021 roku obejmują województwa: mazowieckie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, opolskie.

Od soboty dołączą do nich województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, zaś od niedzieli będą to jeszcze województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie.

Ostrzeżenia nie obejmują jedynie województwa łódzkiego i podkarpackiego. Gotowi na mocny i zdecydowany atak zimy? Może w tym roku, po raz pierwszy od wielu lat, doczekamy się białego Bożego Narodzenia.

Czytaj także