18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda aż życia szkoda

Dzisiaj burze i MEGA GRAD. Czy Polska przetrwa do rana?

Wojciech Kozicki
01.07.2021  18:43
Prognoza pogody aż strach. Wieczorem spadnie grad jak tenisowe piłki
Prognoza pogody aż strach. Wieczorem spadnie grad jak tenisowe piłki Fot: Howard Bluestein/East News/Science Source

Pogoda dzisiaj znów wścieknie się niczym Jarosław Kaczyński na sejmowej mównicy. Popołudnie i wieczór zapowiadają się deszczowo. Jak ostrzega IMGW, spodziewane są intensywne burze i grad wielkości piłek tenisowych.

Prognoza pogody znów taka, że aż czujemy dreszcz przerażenia! IMGW ostrzega, że popołudnie, wieczór i noc upłyną pod znakiem intensywnych burz. Synoptycy przewidują, że spadnie grad, który będzie miał  powyżej 5 centymetrów średnicy. Co gorsza, w nocy Polskę zasnują też gęste mgły rodem z gdy „Silent Hill”.

Pogoda się wściekła. Burze, grad i deszcz

Jak podaje IMGW, ta meteokalipsa w Polsce to sprawka aktywnego układu burzowego, który znad Białorusi przenosi się na Podlasie. Związane są z nim ulewy do około 5-10 mm/10 min, a miejscami także grad oraz silne porywy wiatru do 90 km/h

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne dla całej wschodniej Polski dotyczące silnych burz z gradem. Niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi zagrożona jest też północno-zachodnia Polska, m.in. powiat świdwiński, Świnoujście, gryfiński i koszaliński.

Ponadto, także na południu Polski będzie niespokojnie. W woj. podkarpackim, małopolskim i południowej części woj. śląskiego burze potrwają całe czwartkowe popołudnie aż do wieczora. - Uwaga, spadnie również grad, który może mieć powyżej 5 cm średnicy – ostrzega synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. (Polsat News)

Czytaj także
Przeczytaj więcej