18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodokalipsa

PODTOPIENIA i koszmarne ulewy zaleją Polskę. IMGW ostrzega

30.09.2020  16:50
IMGW ostrzega przed podtopieniami
IMGW ostrzega przed podtopieniami Fot: Lukasz Solski/East News

IMGW ostrzega przed koszmarnymi podtopieniami i ulewami, które dzisiaj zaleją Polskę. Zalania i lokalne problemy z deszczem będą na porządku dziennym, tak mocno jesień da nam w kość.

IMGW ostrzega, szczególnie Małopolskę, przed koszmarnymi opadami deszczu. Pogodowa aura nas nie rozpieszcza i od rana w całej Polsce jest pochmurno i nieprzyjemnie. 

Synoptycy nie mają wątpliwości, ze z każdą kolejna godziną będzie tylko gorzej. Ulewy w kraju są tak silne, że lokalne podtopienia i zalania mogą stać się dla nas normą. Alert ogłoszony przez IMGW obowiązuje w większości regionu małopolskiego.

IMGW ostrzega przed koszmarnymi ulewami

Najbliższe kilkadziesiąt godzin to wciąż będą nieprzyjemne, chłodne, jesienne deszcze. Pogoda wygląda tak, jak możemy sobie wyobrazić najgorszy scenariusz jesiennego dnia.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 50 mm

- informuje synoptyk IMGW-PIB Łukasz Harasimowicz z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Do czwartku (1 października) obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Zostało ono wydane dla całego województwa małopolskiego, z wyjątkiem powiatu olkuskiego i miechowskiego. Alerty wydano także dla powiatów w województwach: śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim. 

Trzymajmy się ciepło i nie dawajmy jesieni!

Przeczytaj więcej
Komentarze