18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Aura sprzyja zadumie

IMGW podaje pogodę na Wszystkich Świętych. Inna, niż zwykle

14.10.2022  08:58
Pogoda na Wszystkich Świętych
Pogoda na Wszystkich Świętych Fot: WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER

Jak podaje IMGW, pogoda na tydzień, w którym będziemy obchodzić Wszystkich Świętych i Zaduszki będzie inna, niż niegdyś. Ma być całkiem ciepło.

Ze wstępnych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że pogoda na Wszystkich Świętych wymagać od nas będzie jedynie jesiennej kurteczki i ewentualnie czapki.

W jesiennej kurtce i czapce, a nie w futrze – jak to bywało dawniej – Polacy pójdą na groby swoich bliskich. Tydzień, w którym przypadnie Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, może być całkiem ciepły, jak na tę porę roku

- podaje Polska Agencja Prasowa
Prognozy wskazują, że średnie dobowe temperatury będą wyższe od średnich z ostatnich 30 lat, lecz niższe niż w zeszłym roku. W ubiegłym roku temperatura wynosiła około 14-15 stopni Celsjusza i świeciło słońce.

Pogoda na Wszystkich Świętych

W tym roku temperatura maksymalna sięgnie 10–11 st. C. Natomiast temperatura minimalna ok. 2-3 stopnie. Jest duże prawdopodobieństwo, że spadnie deszcz. W górach możliwy śnieg.
Jaka będzie pogoda przez resztę listopada? Rzecznik IMGW wyjaśnia:

Maksymalnie może być 18 st. Celsjusza. Nie oznacza to, że będzie cały czas na plusie. Temperatury ujemne też się pojawią. Z naszych analiz wynika, że temperatura minimalna może spaść nawet do –10 st. Nie jest to niczym nadzwyczajnym. W poprzednich latach tak też bywało

– powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Czytaj także