koszmar

IMGW zapowiada masakrę! Polskę czeka pogodowy armagedon

25.01.2020  15:04
IMGW zapowiada masakrę! Polskę czeka pogodowy armagedon
IMGW zapowiada masakrę! Polskę czeka pogodowy armagedon Fot: Shutterstock

Zimy nie będzie - oznajmili synoptycy IMGW. Cieszycie się? Przestańcie - eksperci nie mają wątpliwości. W kolejnych miesiącach czeka nas pogodowa masakra.

Widzieliście w tym roku śnieg? Udało wam się rzucić śnieżkę i ulepić bałwana? A może zmarzliście na siarczystym mrozie? Większość mieszkańców Polski nie doświadczyła w tym roku zimy i jej nie doświadczy. Niestety.

Mróz, śnieg i inne pogodowe nieprzyjemności omijają Polskę szerokim łukiem, ale synoptycy się nie cieszą. Już rozpisali wstępne prognozy na najbliższe miesiące. Będzie źle.

Pogoda szaleje

Już w lutym powinniśmy jeździć na sankach i łyżwach, ale  nie pojeździmy. IMGW przewiduje jedynie epizody zimna w okolicy Suwałk. Śnieg i mróz mogą pojawić się też w górach. I na tym koniec - cała reszta kraju może już szykować się na suchy i ciepły miesiąc.

Również marzec, a później kwiecień, nie przyniosą niczego dobrego. Suma opadów nie przekroczy normy, ba, nawet jej nie osiągnie, a to oznacza przedwczesną suszę i kolejny rok z problemami rolników. Ponadto kolejne miesiące mają być dużo cieplejsze niż w zeszłym roku!

Nadspodziewanie ciepła, bezśnieżna i sucha zima przyczyni się do przedłużenia i pogłębiania się suszy hydrologicznej, hydrogeologicznej i rolniczej na znacznym obszarze naszego kraju

- piszą w raporcie synoptycy IMGW.

Przeczytaj więcej
Komentarze