18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pogoda oszalała

Idą ŚNIEG I PRZYMROZKI! Szalony atak zimy w środku lata

07.07.2022  07:45
Polskę w lipcu zaatakuje... zima!
Polskę w lipcu zaatakuje... zima! Fot: Shutterstock

Pogoda totalnie oszalała?! Synoptycy zapowiadają ATAK ZIMY W ŚRODKU LATA. W Polsce pojawią się przymrozki i opady śniegu!

Po gigantycznych i miejscami blisko 40-stopniowych upałach, do Polski przywędrowało ochłodzenie. Nie dość, że temperatury mocno spadły, to w wielu miejscach niebo przesłoniły chmury, zrobiło się szaro i deszczowo. Chłodniej jest w ciągu dnia, nocami jest po prostu zimno. Po tropikalnych nocach czas na noce typowo polskie, ale nie letnie. Temperatury spadły bowiem miejscami poniżej 10 stopni Celsjusza.

Ponoć wkrótce do Polski powrócą upały, to jednak dopiero w drugiej połowie miesiąca. Zanim to nastąpi, pogoda ma się jeszcze bardziej zepsuć. Do tego stopnia, że w niektórych miejscach SPADNIE ŚNIEG  i pojawią się przymrozki!

Śnieg i mróz w lipcu

Nieprzyjemny i na szczęście krótki atak zimy nastąpić ma w najbliższy weekend i na początku przyszłego tygodnia. Oczywiście totalnie nietypowe dla Polski zimno nie obejmie całego kraju, a jedynie jego fragmenty. Najgorzej ma być w Tatrach. Temperatury spadną w nocy poniżej zera, w ciągu dnia utrzymywać się będą ledwie kilka krezek powyżej. Możliwe są też opady śniegu. Już czekamy na zdjęcia z tego nietypowego wydarzenia, ostrzegamy jednak - sytuacja na szlakach będzie bardzo trudna!

Co z resztą kraju? Aura będzie mocno przypominać tę, którą mamy obecnie. Utrzymają się temperatury nieco powyżej 20 stopni Celsjusza, a na niebie przelotnie pojawiać się będą chmury, może też miejscami padać deszcz. Znaczącą poprawę pogody synoptycy zapowiadają dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia. 

logo Tu się dzieje