18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha

TO JUŻ NIE POMRUKI, TO PRAWDZIWA ZIMA. Idą śnieżyce

24.11.2021  15:03
Zima nadciąga. IMGW zapowiada śnieżyce
Zima nadciąga. IMGW zapowiada śnieżyce Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pożegnajcie jesień, wkraczamy w zimę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada pierwsze w tym roku intensywne opady śniegu.

Koniec jesieni, nadciąga prawdziwa zima. Nie mówimy tym razem o grzecznym, cichym wchodzeniu w kolejną porę roku, a o gwałtownej zmianie pogody i intensywnych opadach śniegu. Wedle prognoz IMGW od piątku czeka nas fala chłodu, a następnie śnieżyce.

Czwartek ma być ostatnim jesiennym dniem tego roku, w piątek wejdziemy w zimę. Do polski zacznie napływać arktyczne powietrze, a od soboty zaczną się opady - najpierw na południowym zachodzie i z godziny na godzinę przesuwać się będą wgłób Polski.

Zima w weekend

Śnieg padać ma w calutkim kraju - od Podlasia, po Górny Śląsk. Jedynie na południowym wschodzie przewidywane są opady zimnego deszczu. Gdzieniegdzie pojawi się tez śnieg z deszczem, jednak to biały puch dominuje w weekendowych prognozach.

W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, zrobi się też chłodniej. Uwaga, warunki na drogach mogą być trudne, będzie ślisko

- czytamy w komunikacie IMGW.

W weekend temperatura minimalna osiągnąć ma do -2 stopni Celsjusza, maksymalna do 2 stopni. Tylko na wschodzie ma być cieplej - w niedzielę do 6 stopni Celsjusza.

Zima zostanie na dłużej?

Zimowa aura utrzymać ma się w Polsce także w kolejnym tygodniu. IMGW prognozuje dalsze opady śniegu w calutkiej Polsce. Zaznaczają jednak, że czekają nas lekko dodatnie temperatury, a to oznacza, że śnieg będzie szybko z ziemi znikał.

Mróz jest jednak przewidywany. W nocy z poniedziałku na wtorek IMGW prognozuje temperatury do -10 stopni Celsjusza na Podhalu!

Czytaj także
Przeczytaj więcej