18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha jesień zła

Idzie totalna zmiana pogody. MRÓZ I ŚNIEG W POLSCE

07.10.2021  16:08
Załamanie pogody. Nadciąga mroz i śnieg
Załamanie pogody. Nadciąga mroz i śnieg Fot: Master1305/Shutterstock

Koniec ciepła w tym roku, lepiej już nie będzie. Minął pierwszy tydzień października, przed nami coraz więcej chmur i coraz niższe temperatury. Te już w najbliższych dniach spaść mają poniżej zera.

Zmieniła się pora roku, zmienia się pogoda. Polska złota jesień już za chwilę odejdzie w zapomnienie i ustąpi miejsca typowo polskiej szarości. To ostatnie dni, by nacieszyć się piękną aurą!

Końcówka tygodnia przyniesie nam jeszcze sporo słońca. W niedzielę od wschodu i południa zaczną pojawiać się chmury, może też nieco popadać. Do tego momentu jednak pogoda ma nam sprzyjać.

Mróz i śnieg w Polsce

Słońce nie będzie szło jednak w parze z ciepłem. W ciągu dnia możemy spodziewać się maksymalnie do 14-16 stopni Celsjusza, a nocami zaledwie po kilka stopni. Miejscami już w tym tygodniu pojawią się też pierwsze przymrozki - głównie na południu (do -3 stopni), a także wschodzie, w centrum i północnym wschodzie  - momentami nawet do -5 stopni Celsjusza!

Jeszcze gorzej zacznie się robić od poniedziałku. Wtedy nad Polskę napłyną chmury i dotkliwszy chłód. W ciągu dnia na termometrach uświadczymy nie więcej, niż 10-15 stopni Celsjusza, w nocy nie powinno być jednak przymrozków. Zrobi się za to szaro i mokro - padać będzie lekko i przejściowo, ale na niebie nie uświadczymy słońca. Wysoko w Tatrach może za to całkiem intensywnie padać śnieg, a temperatury spadną tam poniżej zera nawet w ciągu dnia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej