18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha pogoda bardzo zła

Idzie siarczysta zima! ŚNIEŻYCE I -15 STOPNI CELSJUSZA

03.12.2021  14:16
Idzie atak siarczystej zimy
Idzie atak siarczystej zimy Fot: ArtShotPhoto/Shutterstock

Siarczyste mrozy i bardzo intensywne opady śniegu już za kilka dni? Do Polski nadciąga układ wysokiego ciśnienia znad Rosji, który przyniesie atak tęgiej zimy.

Ostatnie dni to pogodowy rollercoaster. Na zmianę temperatury spadają i rosną, raz sypie śnieg, raz pada deszcz, do tego wszystkiego dochodzi silny wiatr i niemal ciągłe zachmurzenie. Nie jest miło, a będzie jeszcze nieprzyjemniej.

Synoptycy zapowiadają kolejne załamanie pogody, a wraz z nim siarczysty mróz i intensywne opady śniegu. Kogo i gdzie zetnie zima?

Pogoda w weekend

Już w piątek IMGW wydał ostrzeżenia przed bardzo silnym mrozem - na południu kraju temperatury w nocy z piątku na sobotę mają spaść do nawet -15 stopni Celsjusza. Tego samego dnia po południu na północy (w województwach zachodnio-pomorskim i pomorskim) spodziewane są śnieżyce, które pozostawią na ziemi nawet 15 cm śniegu.

W weekend w Polsce możemy spodziewać się dalszych zawirowań - na zmianę śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Opadom towarzyszyć będzie duże zachmurzenie i dość silny wiatr - w górach w porywach nawet do 100 km/godz. Śnieg padać ma głównie na północy kraju i na Dolnym Śląsku, a także w Beskidach i Tatrach. Temperatury utrzymają się w okolicach od -3 do 5 stopni Celsjusza.

Załamanie pogody i siarczyste mrozy w Polsce

Do wtorku nad krajem dominować ma niż, od środy władzę nad pogodą przejmie rozległy układ wysokiego ciśnienia z Rosji. To on odpowiadać ma za prawdziwie zimową aurę.

Tej  zaznać mamy w Polsce od kolejnej niedzieli, a dokładniej od nocy z niedzieli na poniedziałek. Wtedy prognozowane są intensywne opady ciężkiego i mokrego śniegu - zwłaszcza na wschodzie, w centrum i na południu kraju. 

Ponadto wspomniany już wyż znad Rosji przyniesie nam prawdziwe, tęgie mrozy - na wschodzie, w centrum i na południu nocą temperatury spadać mogą poniżej -15 stopni Celsjusza! Mróz - oczywiście lżejszy - utrzymywać się będzie także w ciągu dnia, zwłaszcza na Podhalu i Suwalszczyźnie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej