18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Meteo groza

Czeka nas załamanie pogody. Nadciąga niż Urlike

Wojciech Kozicki
01.07.2020  14:01
Pogoda na najbliższe dni zapowiada się mokro i burzowo
Pogoda na najbliższe dni zapowiada się mokro i burzowo Fot: Xinhua News/East News/MAO HONG

Prognoza pogody na najbliższe dni nie zapowiada się różowo. Szykuje się meteo koszmar. Chociaż Warszawa w ostatnich dniach przypominała Wenecję, a w wiele regionów Polski uderzyła nagła powódź, to może być dopiero początek dramatu.

Szykujcie się na załamanie pogody! W najbliższych dniach czeka nas spadek temperatury, a także przewidywane są intensywne opady deszczu. Jak ostrzega „Wirtualna Polska”, miejscami może spaść nawet 30 litrów wody na metr kwadratowy. Poprawa pogody czeka nas dopiero w weekend.

Pogoda przed weekendem

Sprawcą nieprzyjemnej i niebezpiecznej pogody jest wyż Valentin, który nadciągnął znad Bałtyku. W najbliższych dniach zastąpi go niż znad Skandynawii o nazwie Ulrike. Jeszcze w środę zrobi się groźnie na Dolnym Śląsku. Jak ostrzega IMGW, po południu wystąpią tam także burze, miejscami z gradem.

Późnym popołudniem front przesunie się na południe, a pojedyncze burze (już nieco gwałtowniejsze) pojawią się również na południu Wielkopolski, w Łódzkiem oraz na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – pisze o środowej pogodzie WP.pl

W czwartek w kraju należy spodziewać się okresowo dużego zachmurzenia. Od Suwalszczyzny, przez centrum kraju, po Małopolskę czekają nas burze z gradem i opady deszczu do 20 mm. Temperatura minimalna wyniesie od 15°C do 19°C, na Podhalu około 14°C. W czasie burz spodziewany jest wiatr wiejący z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Czy Warszawa znowu ostro popłynie?

Wiatr umiarkowany, na zachodzie kraju zachodni, okresami porywisty, a na wschodzie południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h – zapowiada IMGW.

Do piątku spokoju w Polsce nie będzie. Ireneusz Dąbrowski z Cumulusa ostrzega na łamach WP.pl, że podczas nadchodzących ulew przed weekendem miejsca może spaść nawet o 20-30 l wody/m2. W wielu miejscach ziemia jest już mocno nasiąknięta po ostatnich opadach deszczu (szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie), więc mogą wystąpić zalania i podtopienia.

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze