18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brrr

Idzie zima? Ostrzeżenia IMGW dla 7 województw

20.12.2020  17:56
Ostrzeżenia IMGW dla 7 województw
Ostrzeżenia IMGW dla 7 województw Fot: shutterstock/Viktor Gladkov

Alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla 7 województw. W nocy wystąpią przymrozki i opady, co może wywołać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w niedzielę mieszkańców siedmiu województw oraz osoby podróżujące po Polsce. Na wschodzie, w centrum i na południu kraju możliwe są marznące opady, które mogą powodować ślizgawicę na drogach.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami IMGW wydał dla województw podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego  i śląskiego.
Ostrzeżenia IMGW obowiązują wstępnie do poniedziałku, do godziny 9. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia" - podaje IMGW.

Czytaj także
Przeczytaj więcej