18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apokalipsa w Indiach

Cyklon Tauktae uderzył. Horror, masakra i covid [WIDEO]

Wojciech Kozicki
18.05.2021  11:10
Indie. Uderzył cyklon Tauktae, wiele ofiar.  Może zagrozić Polsce
Indie. Uderzył cyklon Tauktae, wiele ofiar. Może zagrozić Polsce Fot: SUJIT JAISWAL/AFP/East News

Cyklon Tauktae uderzył w Indie. Cóż to za bestia! Cóż to monstrum! Wiatr wiał 210 kilometrów na godzinę, a fale miały ponad 4 metry wysokości. Niestety, rośnie też  liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu i pogarsza się sytuacja epidemiczna w Indiach.

Indie skatowane i zmasakrowane przez potężny cyklon Tauktae. Kataklizm uderzył  w zachodnie wybrzeże Indii, a wiatr osiągnął prędkość 210 kilometrów na godzinę. Jak informowaliśmy wcześniej, kilkaset tysięcy osób zostało ewakuowanych z zagrożonego regionu. Niestety, lokalne media i służby potwierdziły, że zginęło już 21 osób.

Cyklon Tauktae w Indiach. Wybuchnie covidowy kataklizm?

Uderzenie cyklonu, określanego jako „ekstremalnie silna burza cykloniczna”, nastąpiło w poniedziałek wieczorem. Najbardziej ucierpiał  uprzemysłowiony region Gudźarat, gdzie znajdują się liczne rafinerie i porty.

Ewakuowano 200 tys. osób, władze zamknęły także główne punkty komunikacyjne, takie jak lotniska. Cyklon wywołał wiele strat, uszkodził domy i samochody, wiatr dosłownie wyrywał drzewa z korzeniami – podaje RMF FM.

Jak na razie podano, że śmierć w wyniku uderzenia cyklonu Tauktae poniosło 21 osób. Ta liczba może jednak drastycznie wzrosnąć, ponieważ co prawda udało się uratować 177 osób dryfujących w pobliżu wybrzeża Bombaju na jednej z dwóch barek, to 96 osób wciąż pozostaje zaigionych. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Cyklon zaczyna słabnąć jednak wciąż występują przerwy w dostawie prądu, sparaliżowany jest transport. Jest to szczególne zagrożenie dla szpitali przeznaczonych dla osób zakażonych COVID-19, w których sytuacja była dramatyczna jeszcze przed uderzeniem cyklonu. Przypominamy, że w Indiach szaleje zabójcza odmiana koronawirusa z podwójną mutacją, a liczba nowych zakażeń sięga nawet 400 tysięcy dziennie. Jeśli kataklizm spowoduje nową falę zakażeń w Indiach, zmutowanym wirusem jest także Europa, w tym Polska.

To nie koniec dramatu. W najbliższych dniach spodziewane są silne opady deszczu w wielu rejonach stanów Gudźarat i Maharasztra.

Władze Gudźaratu pracują także nad tym, aby uniknąć przerw w dostawie prądu do 400 szpitali i 41 tlenowni w 12 nadmorskich okręgach. Premier Gudźaratu Vijay Rupani ogłosił, że ponad 1000 szpitali leczących chorych na Covid-19 w nadmorskich miejscowościach zostało wyposażonych w generatory – podaje rmf24.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej