18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

JAKA POGODA W MAJÓWKĘ? Idzie ocieplenie, ale...

26.04.2022  20:02
Jaka pogoda w majówkę?
Jaka pogoda w majówkę? Fot: Valery Sidelnykov/Shutterstock

Majówka się jednak uda? Długi weekend nadciąga, a synoptycy patrzą w przyszłość i zwiastują poprawę pogody. Wieści są jednak tylko połowicznie dobre.

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Już tylko kilka dni i szczęśliwcy będą mogli zrobić sobie czterodniowe wolne. Aby jednak Majówka okazała się sukcesem, potrzeba słońca i ciepła, a z tym w ostatnim czasie w Polsce bardzo krucho. Czy jest szansa na poprawę?

Pogoda w ostatnich dniach kwietnia zdecydowanie nie zachwyca. Jest zimno i pochmurno, miejscami także deszczowo. W nocy z wtorku na środę IMGW zapowiadało nawet... mróz w połowie kraju! Taka aura zdecydowanie nie napawa optymizmem.

Pogoda w Majówkę

Zdaje się jednak, że w końcu doczekamy się poprawy i to na samą Majówkę. Już od soboty 30 kwietnia ma się zacząć ocieplać - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Cieplej zrobi się zwłaszcza na zachodzie i południu kraju, a temperatury urosną do 18-19 stopni Celsjusza.

IMGW nie zdradza na razie prognoz na cały długi weekend, wgląd w prognozy daje nam jednak popularny portal pogodowy Windy.com. Wedle ich prognoz ocieplenie przyjdzie, ale zaraz zniknie. W sobotę możemy spodziewać się do 18 stopni na zachodzie i południowym zachodzie Polski, od poniedziałku znów zrobi się chłodno, a termometry pokażą zaledwie 10-12 stopni Celsjusza.

Kiedy przyjdzie ciepło?

Przez cały weekend będzie także dosyć pochmurno, z przejaśnieniami i większą szansą na trochę słońca w poniedziałek. Spodziewane są też przejściowe opady deszczu. W niedzielę i poniedziałek pojawić się mogą także niewielkie burze.

Wedle wstępnych prognoz kolejne dni po Majówce będą dalej dość kwietniowe - w myśl zasady kwiecień plecień, czeka nas pogoda w kratkę, przejaśnienia i opady oraz niezbyt wysokie temperatury. Synoptycy widzą jednak światełko w tunelu - w okolicach drugiego weekendu maja powinno zrobić się dużo cieplej, nawet do 20 stopni Celsjusza. I oby tak było. I już zostało.