18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak lata w Polsce

JESIEŃ ODWOŁANA?! Wracają upały oraz słoneczna pogoda

14.10.2021  09:21
Lato wraca do Polski
Lato wraca do Polski Fot: Ed Connor/Shutterstock

Synoptycy zapowiadają duże ocieplenie w całej Europie. Wyższe temperatury zagoszczą w kraju już pod koniec przyszłego tygodnia. Na południu Starego Kontynentu przewidywane są nawet upały!

Pogoda w ostatnich dniach nas nie rozpieszczała, lecz wszystko wskazuje na to, że wkrótce czeka nas przyjemna zmiana. Nad Europą rozgoszczą się masy ciepłego powietrza, co spowoduje wzrost temperatur na terenie całego Starego Kontynentu. Zimowa auta dotrze do nas dopiero w listopadzie.

Na poprawę pogody możemy liczyć już od 15 października, choć temperatury będą jeszcze dość niskie. Wyjątkowo ciepły będzie koniec miesiąca, kiedy to termometry w Polsce pokażą nawet 23 stopnie. Upały mogą natomiast nawiedzić Francję i Hiszpanię.

Szczególnie w Hiszpanii, a dokładnie południowej części tego kraju. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że upalnie zrobi się również na obszarze Francji - szczególnie południowej oraz południowo-zachodniej, gdzie dotrze szczególnie gorąca masa zwrotnikowa - informują synoptycy z portalu fanipogody.pl.

Co ciekawe, ciepła, wręcz upalna jesień nie oznacza, że tegoroczna zima będzie łagodna. Prognozy długoterminowe przewidują, że pod koniec roku do Polski nadciągną mrozy oraz opady śniegu.

Nadciąga mroźna zima!

Jak informuje Grzegorz Walijewski z IMGW, nadchodząca zima będzie przypominała te sprzed wielu lat, a nie ostatnie, dość ciepłe i bezśnieżne.

Śnieg może być obserwowany pod koniec grudnia na południu i wschodzie kraju. W styczniu jest większa szansa na śnieg w całym kraju - informuje Walijewski.

Pod koniec grudnia i w styczniu możemy liczyć na długie okresy z niskimi temperaturami oraz intensywnymi opadami śniegu.

Jeżeli mamy takie prognozy to oznacza, że możemy spodziewać się dłuższych mrozów. Możliwe, że tak jak w ubiegłym roku znajdziemy się pod wpływem wyżu, wtedy możemy spodziewać się siarczystych i długich mrozów - dodał synoptyk.

Wszystko wskazuje na to, że zima może być wyjątkowo intensywna, choć nie ma pewności, że śnieg pojawi się w kraju już na święta Bożego Narodzenia. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne doniesienia synoptyków.

Czytaj także
Przeczytaj więcej