18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w 2022 roku

Jaka będzie zima i kiedy wiosna? IMGW ujawnia prognozy

03.01.2022  17:32
Jaka pogoda w styczniu? IMGW ujawnia prognozy
Jaka pogoda w styczniu? IMGW ujawnia prognozy Fot: Wojciech TRACZYK/East News

Jaka pogoda na styczeń? Pojawiły się właśnie prognozy długoterminowe, które ujawniają, jaka będzie zima 2022. Kiedy początek wiosny i czy styczniowe mrozy dadzą nam w kość? Temperatura w styczniu zaskoczy niejednego entuzjastę zimowych klimatów.

Jakiej pogody należy spodziewać się w styczniu? Synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z RMF FM ujawnił, że „pierwsze dwa miesiące 2022 roku będą raczej zimowe”. Pierwszy atak zimna odczujemy już w połowie obecnego tygodnia i w tej chłodnej aurze przyjdzie wytrwać nam dłużej. Jak pokazują prognozy, styczeń i luty 2022 będą bardzo zimnymi miesiącami.

Prognoza na zimę i wiosnę 2022. IMGW ujawnia kiedy wiosnę

Czekacie na wiosnę? Zawita do Polski już w drugiej połowie marca. Przez pierwsze tygodnie tego miesiąca przyjdzie nam się jednak zmierzyć  z ujemnymi temperaturami poniżej normy. Później przyjdzie ocieplenie, nadejdzie odwilż, w połowie miesiąca czekają nas roztopy i liczne problemy hydrologiczne, jak np. zatory i kłopoty ze spływem wody.

Byle do kwietnia, który zgodnie z prognozami IMGW, ma być ciepły i z temperaturami powyżej normy.

Powrót zimy w Polsce

Jak jednak zwraca uwagę Radio ZET, jeszcze w tym tygodniu czeka nas jednak powrót zimy. Opady deszczu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i śnieg. Trzeba szykować się na mróz Tatrach prognozowany jest przyrost grubości pokrywy śnieżnej do 10 cm. Miejscami będzie również mocno wiać, nawet do 75 km/h.

Styczeń, w pasie od Dolnego Śląska po Podkarpacie, szykuje się z temperaturą poniżej normy. Na termometrach zobaczymy w nocy nawet mniej niż minus dwadzieścia stopni Celsjusza. Będzie w styczniu mniej opadów niż zwykle na początku roku, ale nadrobi to luty, który ma być chłodny i z opadami. Możliwe są dwa metry śniegu w górach, na to wskazują prognozy długoterminowe – zapowiada Walijewski. (RMF FM)